Kyjev 13. apríla 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Markus Schreiber)
 
A už sa konečne ľady pohnú a celá vec bude veľmi rýchlo vyriešená: ukrajinský prezident Petro Porošenko prisľúbil Therese Mayovej svoju pomoc vo vyšetrovaní kauzy Skripaľa. Je to jasné: keď sa do celej veci zamontujú odborníci z ukrajinských tajných služieb, Služby bezpečnosti Ukrajiny, vyšetrenie sa skončí v priebehu pár dní…

Na snímke Petro Porošenko

Na portáli ukrajinského prezidenta sa uvádza, že Petro Porošenko v telefonickom rozhovore s britskou premiérkou ponúkol pomoc Ukrajiny. „Hlava ukrajinského štátu vyjadril solidaritu s britským národom v kauze otrávenia Sergeja Skripaľa v meste Saulsbery. Petr Porošenko vyjadril pripravenosť Ukrajiny poskytnúť pomoc vo vyšetrovaní tejto záležitosti v prípade potreby,“ uvádza sa na portáli prezidenta Ukrajiny.
Okrem toho Petro Porošenko sa počas telefonického rozhovoru porozprával s britkou kolegyňou o posilnení sankcií voči Rusku, o „ruskej agresii“ na Donbase a na Kryme. Porošenko poďakoval Mayovej, že vždy podporuje Ukrajinu, jej teritoriálnu celistvosť a  neuznala nedávne výsledky ruských prezidentských volieb na Kryme.
Eugen Rusnák
 
Príspevok Konečne sa podarí vyšetriť kauzu Skripaľ: Petro Porošenko prisľúbil Therese Mayovej svoju pomoc zobrazený najskôr Hlavné správy.