Koncert priblížil život prvého slovanského pápeža Jána Pavla II.

Poprad 28. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Viac ako 130 umelcov sa predstavilo dnes na Zimnom štadióne v Poprade počas multimediálneho koncertu o svätom Jánovi Pavlovi II. Vyše dvojhodinový koncert je jednou zo sprievodných akcií tohtoročnej Levočskej púte na Mariánsku horu, ktorá vyvrcholí počas víkendu (1. – 2.7.)
Na archívnej snímke zo 16. októbra 2003 pápež Ján Pavol II. a jeho osobný sekretár arcibiskup Stanislaw Dziwisz sú v aule Pavla VI. vo Vatikáne. Ján Pavol II., ktorý stál na čele katolíckej cirkvi v rokoch 1978-2005

“Levočskú púť navštívil pápež Ján Pavol II. v roku 1995,” uviedol organizátor koncertu Igor Havrila. Multimediálne dielo pozostáva z dvoch častí. V prvej tvorcovia priblížili pápežov život, rodinu, školu, jeho záujmy, vojnu a prvé kňazské roky. “Druhá časť bola venovaná službe a posolstvu pápeža, ktorého pontifikát je spojený aj so Slovenskom. Našu krajinu navštívil celkovo trikrát,” priblížil organizátor.
Okrem televíznych záberov a fotografií zo života prvého slovanského pápeža počas koncertu odznela aj hudba od Mozarta, Schuberta či Verdiho. Diváci si mohli vypočuť aj obľúbenú pieseň Jána Pavla II., a to Pán zastavil sa na brehu.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.