Moskva 2. júna 2019 (HSP/Mzv.sk/Foto: Slovenský inštitút)

V kinosále Slovenského inštitútu v Moskve sa 29. mája 2019 uskutočnil koncert ľudovej hudby v podaní sólistky Vlasty Mudríkovej a folklórnej skupiny Grupa Mocnego Uderženia. Do inštitútu si prišlo vypočuť slovenské melódie približne 150 ľudí. Hosťom podujatia bola riaditeľka Českého centra v Moskve, Hana Skládalová

Riaditeľka Slovenského inštitútu v Moskve Soňa Hanzlovičová privítala a predstavila hudobníkov a najmä povedala, že toto je jej prvá koncertná udalosť od začiatku jej činnosti v inštitúte. Slovenská ľudová hudba bola vždy vrelo vítaná publikom, vystúpenie hudobníkov sprevádzal búrlivý potlesk a výkriky “bravo”.

V sále bola veľmi dobrá  slávnostná atmosféra, hostia dlho nechceli pustiť hudobníkov z javiska. Tentoraz si diváci mali možnosť vychutnať ľudové piesne z rôznych regiónov Slovenska a počuť tradičné slovenské ľudové nástroje – fujara, píšťalky, harmoniky.

Návštevníkov čakal fascinujúci interaktívny program: hudobníci ich pozvali, aby sa sami zúčastnili na koncerte – zahrali na fujare-trombite, práskali bičom alebo sa naučili tancovať ľudový tanec-odzemok. Tento program vyvolal aktívny záujem u divákov, ktorí sa na ňom veľmi ochotne zúčastnili a dostali cédečká s ľudovou hudbou v podaní Vlasty Mudríkovej.

Hudobníci poďakovali divákom za vrelé privítanie a ešte dlho po koncerte rozdávali autogramy, fotografovali sa a komunikovali s divákmi, ktorí im poďakovali za úžasný výkon.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj