Koncentračné tábory by mali navštevovať aj migranti prichádzajúci do krajiny, ozýva sa v Nemecku

Berlín 11. januára 2018 (HSP/Foto: TASR/AP- Matthias Schrader,File)

Ústredná židovská rada v Nemecku podporuje požiadavky na povinnú návštevu pamätníkov koncentračného tábora pre mladých ľudí, no odporúča to aj migrantom prichádzajúcim do Nemecka
Ilustračné foto: Pred vchodom do pamätníka koncentračného tábora v Dachau

Predseda židovskej rady Josef Schuster pre Deutschlandunk povedal, že myšlienka usporadúvať tematické návštevy koncentračných táborov ako pamätníkov nedávnej temnej minulosti je v zásade dobrá a po vhodnej príprave by mohlo byť povinné pre študentov strednej školy.
Je však za to, aby takéto miesta navštevovali aj migranti, ktorí prišli do Nemecka, pretože “každý, kto sám na sebe zažil útek a vyhnanie, môže pochopiť, kde až vedú prenasledovanie a nenávisť”.
V súčasnosti žije v Nemecku približne 200-tisíc občanov židovského pôvodu, ktorí hlavne príchodom migrantov s moslimským vierovyznaním sa prestávajú cítiť v krajine bezpečne, o čom hovoria aj zatiaľ najaktuálnejšie policajné údaje, keď za prvých osem mesiacov v minulom roku došlo až k 681 trestným činom súvisiacim s antisemitizmom, čo je o 4% viac ako v tom istom období predchádzajúceho roka.
Návšteva koncentračných táborov a uvedomenie si ich mementa pre súčasnosť by teda pravdepodobne mohlo viesť aj k tomu, aby aj protižidovsky naladení moslimovia zmenili svoje nálady a aby sa aj židia mohli cítiť v Nemecku bezpečne.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)