Rím 12. januára 2018 (HSP/TK KBS/Foto:Slavomír Engel)

V nedeľu 11. februára 2018 si komunita Slovákov v žijúcich v Ríme a okolí pripomenula svojich vierozvestov a patrónov Európy sv. solúnskych bratov Konštantína-Cyrila a Metoda v im zasvätenom kostole Pápežského slovenského ústavu v Ríme. Oslavy sa začali slávením Eucharistie pre spoločenstvo talianskych veriacich, ktorí sa v chráme ústavu pravidelne každú nedeľu stretávajú na svätej omši. V homílii sa im prihovoril vicerektor domu Viliam Zemančík.
Komunita Slovákov v žijúcich v Ríme si pripomenula sv. Cyrila a Metoda

Popoludní, za hojnej účasti slovenských kňazov, bohoslovcov, rehoľných sestier a veriacich laikov, sa slávila svätá omša v slovenskom jazyku, ktorej predsedal Mons. Miroslav Konštanc Adam OP, ktorý sa vo svojej homílii zameral nad trojakú dimenziou cyrilometodskej viery. Dedičstvo našich otcov je postavené na katolíckej apoštolskej viere prijatej od apoštolov skrze neporušenú postupnosť, prejavuje sa vrúcnou mariánskou úctou, ktorú našim predkom vštepil už sv. Cyril a Metod a napokon je preniknutá poslušnosťou autentickému magistériu Cirkvi, v ktorom sa zjavuje Kristus.
Vzácna bola prítomnosť kardinála Jozefa Tomka a arcibiskupa Cyrila Vasiľa SJ, sekretára Kongregácie pre východné cirkvi, velvyslancov Slovenskej republiky pri Svätej Stolici a Talianskej republike Petra Sopka a Jána Šotha. V závere slávenia rektor Pápežského slovenského ústavu Pavol Zvara pozval všetkých na pohostenie, pri ktorom sa podávali typické jedlá slovenskej kuchyne, ktoré pripravili sestry Satmárky. Oslavy budú pokračovať v utorok slávením svätej omše v Bazilike sv. Klementa, kde sa stretnú veriaci slovanských národov, aby sa pri hrobe svojho Apoštola poďakovali za dar pravej viery.
TK KBS informoval Viliam Zemančík

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.