Bratislava 1. augusta 2019 (HSP/Foto:Facebook)

Policajný prezident Milan Lučanský sa vyjadril ku komunikácii medzi podnikateľmi Marianom Kočnerom a Norbertom Bödörom, v ktorej sa mali baviť aj o “Milanovi” a údajnej “dohode” s ním. Komunikáciu z trestného spisu zverejnil Denník N, následne svoje stanovisko uviedol na sociálnej sieti aj Lučanský

Na snímke preziden PZ, gen. Milan Lučanský

Médiá v máji tohto roka informovali, že Europolu sa podarilo prelomiť šifrovanú komunikáciu Mariana Kočnera z mobilnej aplikácie Threema, ktorej časť v súčasnosti figuruje aj v prípade zmenky, ktorý prejednáva Špecializovaný trestnú súd v Pezinku.

Kočner mal podľa Dennika N prostredníctvom tejto aplikácie komunikovať s nitrianskym podnikateľom Bödörom po vražde Jána Kuciaka v súvislosti s iným súdnym procesom ohľadom zmeniek TV Markíza,v ktorom súd v Petržalke rozhodol v Kočnerov prospech.

Predmetom komunikácia bola údajne aj “dohoda s Milanom”, podľa všetkého Milanom Lučanským, súčasným policajným prezidentom, ktorý bol v tom čase šéfom inšpekčnej služby. Kočner sa mal Bödöra v správe pýtať, či táto dohoda platí… “Neviem. Podľa mňa áno,“ odpovedal údajne Bödör. Kočner sa mal takto informovať v prípade trestného oznámenia Pavla Ruska na vyšetrovateľa Lukáša Kyselicu, ktorý vyšetroval prípad objednávky vraždy Silvie Volzovej.

Ku komunikácii sa dnes oficiálne vyjadril aj šéf polície Milan Lučanský, ktorý tvrdí, že ak by takáto spomínaná dohoda existovala, podnikateľ Kočner by v súčasnosti nebol vo väzbe, keďže polícia ho zaistila práve po nástupe Lučanského do funkcie.

“K týmto SMS môžem povedať len jedno: Ak by som bol ja Milan, o ktorom sa rozprávajú a ak by k takej dohode došlo, tak by teraz nebol M.K vo väzbe a obvinený vo viacerých závažných prípadoch a obžalovaný v prípade zmeniek,” vysvetlil v stanovisku, ktoré zverejnila polícia.

“Môžem s čistým svedomím povedať, že nikdy som sa na ničom so spomínanými osobami nedohadoval, nestretával som sa s nimi a nebol som s nimi v žiadnom kontakte,” dodal.

Lučanský uviedol, že dostal z Úradu inšpekčnej služby, ktorá sa SMS zaoberá, k nahliadnutiu správy medzi týmito osobami. SMS-skách sa totiž spomína jeho meno. “Píšu o tom, že chcú zneužiť obdobie, kedy sa v médiách prepierali moje majetkové pomery a chceli, aby vtedajší minister vnútra na mňa zatlačil, citácia z SMS: „Jak tak pozerám na kauzu šéfa inšpekcie, tak je vhodná doba aby s ním Kali pohovoril o tom Ruskovom TO“.”

Vysvetlil, že vtedajší minister vnútra SR s ním o tom nikdy nehovoril a podľa jeho informácií bolo trestné oznámenia Pavla Ruska hneď odmietnuté, “takže ani vyšetrovateľa nikto neovplyvňoval”.

“Taktiež sa v SMS dohadujú o tom, že so mnou N.B. pôjde na obed, nikdy som s ním na obede nebol. Ďalšia zo správ o mne jasne hovorí o tom, že vo mne nevideli a ani nemali spojenca: „Som zvedavý, kto na Teba teraz prvý zaútočí…Myslím, že to bude Lučanský…“, táto správa je zo 17.4.2018 a tá jediná aj vystihuje realitu, o pár týždňov som sa stal prezidentom Policajného zboru a M.K išiel do väzby”,” ozrejmil na záver policajný prezident Lučanský.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj