Komora ortopedických technikov kritizuje VšZP za rokovanie o zmluvách

Bratislava 28. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR)

Slovenská komora ortopedických technikov kritizuje štátnu Všeobecnú zdravotnú poisťovňu (VšZP) za prístup k rokovaniam o zmluvných podmienkach pre budúci rok. Tvrdí, že návrh jej poslala až v druhej polovici decembra, čo VšZP odmieta. Rokovania by mali pokračovať v januári.
Na snímke prednosta Ortopedickej kliniky Lekárskej fakulty UK a DFNsP Bratislava Milan Kokavec ukazuje fungovanie magnetického teleskopického klinca, ktorý slúži na predlžovanie končatín

“K dnešnému dňu nie sú zadefinované zmluvné vzťahy, čoho následkom bude chaos, na ktorý doplatia pacienti najväčšej zdravotnej poisťovne,” uviedla komora. Tvrdí, že návrh VšZP prináša zavedenie doplatkov pri individuálnych ortézach, čím vzniknú vysoké doplatky aj za pomôcky na mieru určené zdravotne postihnutým deťom s diagnózou, ako je detská mozgová obrna. Má ísť o doplatky v desiatkach až stovkách eur.
Komora má dojem, že štátna poisťovňa hrá o čas. “Zrejme verí, že v časovej tiesni poskytovatelia lekárenskej starostlivosti vo výdajniach ortopedickoprotetických pomôcok pristúpia na nové podmienky, ktoré po ekonomickej stránke nepokrývajú ani oprávnené náklady poskytovateľov,” konštatuje v stanovisku. Zároveň trvá na prerokovaní svojho návrhu podmienok a navrhuje predĺženie tých súčasných do konca marca 2018.
VšZP tvrdenia komory dôrazne odmietla. “Rokovania o nových cenových podmienkach prebiehajú od augusta 2017. VšZP priebežne s termínom do 29.12.2017 rozposiela dodatky k zmluvám s predĺžením platnosti zmluvy do 31.1.2018,” reagovala jej hovorkyňa Viktória Vasilenková. Najväčšia zdravotná poisťovňa chce pokračovať v rokovaniach v priebehu januára 2018.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)