Bratislava 12. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)
 
Komisia rozhodcov Slovenského futbalového zväzu (SFZ) uznala v stredu sťažnosť ŠK Slovan Bratislava na výkon arbitrov vo fortunaligovom stretnutí s FC Spartak Trnava. Hosťujúci Slovan prehral v 139. derby 0:1, o sťažnosti informoval v pondelok.

Na snímke vľavo Aleksandar Čavrič (Slovan) a vpravo Vachtang Čanturišvili (Trnava) v prvom zápase semifinále 49. ročníka Slovenského pohára vo futbale ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava

Bratislavčania nesúhlasili s neodpískaným pokutovým kopom po zákroku domáceho Borisa Godála na Aleksandara Čavriča v trnavskom pokutovom území v 16. minúte a vylúčením Čavriča v 32. minúte. Čavrič dostal červenú kartu po roztržke s hráčom súpera Vachtangom Čanturišvilim.
“V prvom prípade mal byť podľa Komisie rozhodcov SFZ nariadený pokutový kop, keďže Godál podrazil Čavriča hrubým a riskantným spôsobom. Komisia rozhodcov SFZ rozhodla, že Čavrič mal za priestupok dostať len žltú kartu, a teda nemal byť vylúčený. Zároveň vyhlásila, že Čanturišvili mal v tejto situácii rovnako ako Čavrič vidieť žltú kartu,” uviedla oficiálna stránka ŠK Slovan.
 
Príspevok Komisia rozhodcov SFZ uznala sťažnosť Slovana zobrazený najskôr Hlavné správy.