Vysoké Tatry 17. septembra 2018 (HSP/TK KBS/Foto:TK KBS)
 
V sobotu 15. septembra 2018 sa pri Troch Studničkách stretlo približne 30 mladých i duchom mladých ľudí, aby spoločne putovali na vrchol Kriváňa. Výstup pripravila Komisia pre mládež v Spišskej diecéze (KPM) ako formu prípravy na tohtoročnú synodu o mladých a viedol ju riaditeľ KPM Ľuboš Laškoty. Ako uviedol, tento výstup sa niesol v duchu slov Svätého Otca Františka z vigílie Svetových dní mládeže v Krakove – Kto neriskuje, nevyhráva.

Záber z výstupu

Pod vrcholom Kriváňa slávili svätú omšu, ktorú obetovali za všetkých mladých ľudí na Slovensku. Po niekoľkoročnej prestávke bol tento výstup znovuobjavením krásy Slovenska, spojenej s prehlbovaním myšlienok duchovného putovania, na ktorom sa všetci nachádzame. S výstupom mladých na Kriváň sa plánuje pokračovať aj v nasledujúcich rokoch.
Komisia pre mládež Spišskej diecézy koordinuje a vyvíja činnosť s mládežou v troch regiónoch, ktoré tvoria Spišskú diecézu – Spiš, Orava a Liptov. Pre mladých ľudí organizuje rozličné duchovné, vzdelávacie aj športové aktivity. Podieľa sa na prípravách animátorských škôl v diecéze, trikrát ročne organizuje stretnutie vedúcich spoločenstiev Spišskej diecézy Spišnet. Viac informácií o Komisii pre mládež sa nachádza na stránke www.komisia.sk.
TK KBS informoval Daniel Lysý

Príspevok Komisia pre mládež na Spiši zorganizovala výstup mladých na Kriváň zobrazený najskôr Hlavné správy.