Nitra 5. februára 2019 (HSP/Foto: Arriva)
 
Komisia  pre mestskú mobilitu má v pláne zamerať sa na komplexné riešenia všetkých typov dopravy v Nitre. „Chceme, aby  komisia pre mobilitu zastrešovala všetky návrhy k budovaniu a rozširovaniu infraštruktúry pre chodcov a cyklistov – aj so zapracovaním ďalších alternatív k spokojnosti občanov,“ uviedla k dôvodu zmeny viceprimátorka Michaela Hefková

Ilustračné foto

Prípady projektov, ktoré riešia výstavbu alebo rozšírenie  vozovky, ale opomínajú výstavbu chodníkov alebo infraštruktúry pre cyklistov a MHD, sú aj samotným obyvateľom dôverne známe a je ambíciou novej Komisie pre mestskú mobilitu, aby sa tieto prípady neopakovali ,“ dodala viceprimátorka.
Komisia sa bude zaoberať aj vydávaním stanovísk k dopravnej infraštruktúre, zmenám v osobnej a autobusovej doprave či  nastavením  pasportizácie chodníkov, cyklotrás a ciest. V pláne je tiež organizácia  tradičných  a  netradičných  podujatí, ktoré  podporia alternatívne spôsoby prepravy – Európsky  týždeň  mobility, Do práce na bicykli, Do školy na bicykli a mnohé ďalšie.
Predsedníčkou komisie  je Mgr. Michaela Hefková, členovia z radov poslancov sú  – Ing. Miloš Dovičovič, Ing. Peter Košťál, PhD., Ing. arch. Peter Mezei, Ing. Štefan Štefek a Ladislav Turba. Komisiu doplnia aj odborníci z radov občanov – Ing. Ľubor Andrášik, Ing. Ivan Janček, Eduard Lenčo, Ing. Andrej Sitkey, Ing. Vladimír Šimko a Ing. Ján Výboch.
-AJ-
 
Príspevok Komisia pre mestskú mobilitu v Nitre sa zameria na komplexné riešenia zobrazený najskôr Hlavné správy.