Washington 1. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-)

Politický komentátor televíznej stanice CNN Van Jones si myslí, že počas prejavu v Kongrese sa Donald Trump stal prezidentom Spojených štátov. Narážal pritom na moment v prejave, keď si prezident uctil usmrteného príslušníka elitného armádneho útvaru SEAL

Vojak William “Ryan” Owens zahynul začiatkom februára počas protiteroristickej operácie v Jemene. Jeho manželka bola prítomná v Kongrese a nezdržala sa sĺz. Prezident venoval Owensovi v prejave niekoľko minút – pochválil ho, poďakoval mu a uctil si ho. Zákonodarcovia a ostatní prítomní v Kongrese Owensovi dlho tlieskali.

Ilustračné foto

“V tom momente sa stal prezidentom Spojených štátov. Bodka. Je veľa ľudí, ktorí majú mnohé dôvody byť kvôli nemu frustrovaní, vystrašení, nahnevaní. Ale toto bol jeden z najvýnimočnejších momentov, aké ste kedy videli v americkej politike. Bodka,” povedal po skončení prejavu komentátor, ktorý je voči Trumpovi bežne kritický.

Jones si myslí, že ľudia, ktorí dúfali, že Trump sa stane zjednocujúcim a že nájde spôsob, ako sa stať “prezidentským”, by mali byť z toho momentu šťastní. Naopak tí, ktorí dúfali, že Trump zostane rozdeľujúcim, by sa podľa Jonesa mali začať trochu obávať.

“Ak nájde spôsob, ako to urobiť znovu a znovu, bude tam osem rokov,” dodal politický komentátor. Jones zároveň priznal, že Trump v prejave vyslovil veľa vecí, ktoré boli v rozpore s faktami, ktoré neboli správne, a s ktorými nesúhlasí a nebude súhlasiť. “Ale dnes urobil niečo, čo mu nemôžete odoprieť – stal sa prezidentom Spojených štátov,” znova zdôraznil Jones.

Súhlasili s ním viacerí ďalší komentátori CNN vrátane tých, ktorí sú bežne voči Trumpovi kritickí.