Komentár Zacharovovej k hrozbám Veľkej Británie spustiť proti Rusku “útočné opatrenia v kybernetickom priestore”

Moskva 24. apríla 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)
 
Komentár hovorkyne Ministerstva zahraničných vecí Ruska Marie V. Zacharovovej k hrozbám Veľkej Británie spustiť proti Rusku “útočné opatrenia v kybernetickom priestore”

Na snímke hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová

Našej pozornosti neušli vyjadrenia Ministerky vnútra Veľkej Británie A. Ruddovej na konferencii o kybernetickej bezpečnosti v Manchestri 11. apríla tohto roku, ktorými obvinila Rusko zo “systematických kybernetických útokov”. Z Londýna okamžite zazneli výzvy na tvrdé opatrenia zo strany Veľkej Británie a svetového spoločenstva. Témy sa hneď chopili aj britské médiá.
Máme do činenia s ďalším provokačným a neopodstatneným výpadom proti Rusku bez najmenšej snahy o vysvetlenie situácie cestou komunikácie s ruskou stranou. V šírených špekulatívnych úvahách nevidíme nič iné ako to, že britská strana sa zámerne vyhýba dialógu s nami na túto tému.
Pripomeniem, že sme neraz na rozličných úrovniach navrhovali našim britským partnerom uskutočnenie dvojstranných medzirezortných konzultácií venovaných medzinárodnej informačnej bezpečnosti. Takýto návrh zaznel napríklad aj počas rokovaní S. V. Lavrova s ministrom zahraničia B. Johnsonom v Moskve v decembri 2017.
Požadujeme od britskej strany, aby nám na potvrdenie vznesených obvinení predložila konkrétne informácie, ktorými disponuje. Mimochodom, v tejto súvislosti naše veľvyslanectvo v Londýne zaslalo Ministerstvu zahraničných vecí Veľkej Británie nótu obsahujúcu oficiálnu žiadosť. Odpoveď sme zatiaľ nedostali.
Vzniká dojem, že tému domnelého “kybernetického útoku zo strany Ruska” vláda Veľkej Británie využíva na to, aby si zabezpečila priaznivý postoj svojho vlastného obyvateľstva k budúcemu masívnemu kybernetickému útoku Londýna proti Rusku. Ak však k takémuto útoku naozaj dôjde, pôjde o agresívny a ničím nevyvolaný krok.
Redakciu informovalo Veľvyslanectvo Ruskej federácie v Slovenskej republike.

Príspevok Komentár Zacharovovej k hrozbám Veľkej Británie spustiť proti Rusku “útočné opatrenia v kybernetickom priestore” zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)