Paríž 25. februára 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-DPA/Boris Roessler)

Francúzsky prezident Emmanuel Macron a nemecká kancelárka Angela Merkelová poslali ruskému prezidentovi Vladimírovi Putinovi list so žiadosťou, aby podporil rezolúciu Bezpečnostnej rady OSN týkajúcu sa Sýrie, oznámil zdroj v Elizejskom paláci. 
Na snímke francúzsky prezident Emmanuel Macron (vľavo) a nemecká kancelárka Angela Merkelová

Zdroj Agence France-Presse spresnil, že Macron a Merkelová prosia Putina podporiť rezolúciu, ktorá obsahuje výzvu zaviesť 30-dňové zastavenie paľby „v bojujúcom štáte, čo umožní dopraviť humanitárnu pomoc a evakuovať ranených z Východnej Guty,“ píše RIA Novosti.
„V tejto chvíli nevieme, aký bude postoj Ruska,“ povedal zdroj AFP.

Ako by sa mal zachovať Putin?
Respektíve, ako by sa mal zachovať každý, kto už má skúsenosti so Západom organizovanými „zastaveniami paľby“? Odpoveďou je, že by ich mal jednoznačne odmietnuť!
V Sýrii totiž vôbec nejde o dopravenie humanitárnej pomoci a už vôbec nie o evakuáciu ranených… Ide tu o získanie času na obnovenie a preskupenie síl teroristov, o doplnenie zásob a upevnenie ich bojových pozícií. Takto to bolo na mnohých bojiskách sveta, no priam ukážkovým bolo rovnakými „pohnútkami“ organizované zastavenie paľby počas vojny v Čečensku. Rusi po ňom znova museli dobýjať pozície, ktoré už mali dobyté pred „zastavením paľby“.
No a humanitárna pomoc? Aká je toto faloš? Nech sa páči, pre civilistov už dávno z Východnej Guty funguje „humanitárny koridor“, ktorým môžu kedykoľvek opustiť toto bojisko.
Vladimír Mikunda s využitím vz.ru

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.