Bratislava 20. novembra 2019 (HSP/Foto:Screenshot YouTube)

Komédia pre tých, ktorí to nezažili, dráma pre tých, ktorí tým žijú. To je podtitul českého filmu Vlastníci režiséra a scenáristu Jiřího Havelku, ktorý 21. novembra prichádza do slovenských kín. Hrdinami filmovej komédie sú majitelia bytov v staršom činžiaku, ktorí sa stretávajú na domovej schôdzi a pokúšajú sa vyriešiť problémy domu, ktorý nevyhnutne potrebuje rekonštrukciu

Do kín prichádza český film Vlastníci

„Námet som mal v hlave už dávno. Ako niekdajší zástupca vlastníkov bytov som vychádzal z vlastnej skúsenosti a zážitkov. Podobne ako jedna z filmových postáv, aj ja som býval na najvyššom poschodí v dome bez výťahu. Po čase som sa však presťahoval a dnes ten byt prenajímam,“ zaspomínal si Jiří Havelka, ktorého poznáme zo slovenského seriálu Som mama.

Film Vlastníci rieši vážne problémy, ktoré trápia obyvateľov domu, je však postavený na humorných dialógoch. Všetky postavy predstavujú silné charaktery ľudí, podľa režiséra je v každom z nich niečo pozitívne a zároveň negatívne. Sú medzi nimi rojkovia, ktorí konajú v prospech celého kolektívu, ale aj vypočítaví prospechári či rafinovaní manipulátori. Všetci sa však musia dohodnúť…

Po niekoľkoročnej prestávke si zahrala vo filme aj Dagmar Havlová, ktorá po prečítaní scenára ponuku okamžite prijala. „Komédia je žáner, s ktorým som ako mladá herečka začínala, a tak nebolo nad čím váhať. Po dlhom čase som sa smiala od začiatku až do konca,“ prezradila.

Z ďalších hercov môžeme vo filme Vlastníci vidieť napríklad Jiřího Lábusa, Terezu Rambu, Vojtu Koteka, Kryštofa Hádka, Stanislava Majera či slovenského herca Andreja Poláka.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj