Bogota 7. septembra (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Ivan Valencia)

Kolumbijskí cukrári vyjadrili svoju zbožnosť tým, že vytvorili sochu pápeža Františka z margarínu.
Sedemkilogramovú sochu vystavili vo vstupnej hale luxusného hotela v Bogote, v ktorom je aj tlačové stredisko pre novinárov počas súčasnej päťdňovej návštevy pápeža v tejto juhoamerickej krajine.
Na snímke pápež František

Cukrárom z hotela Tequendama trvalo päť dní, kým zhotovili dielo zo špeciálnej náhradky masla nazývanej bitina. Tá sa rýchlo neroztápa, uviedla 26-ročná Natalia Galvisová, ktorá sa podieľala na vytvorení vernej podobizne Františka.
Hoteloví cukrári sú známi tým, že robia podobné sochy z margarínu alebo čokolády najmä v čase Vianoc, pripomína agentúra DPA.
Reakcia pápeža na sochu zatiaľ nie je známa, ale podľa Galvisovej cukrári brali na zreteľ to, že František sám seba pokladá za pápeža chudobných a mohol by kritizovať takéto využitie jedlého produktu, ako je margarín. Preto jeho sochu nevyhodia, ale dajú ju do chladničky, aby ju mohli využiť pri výrobe nových artefaktov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.