Bogota 31. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Ariana Cubillos)
 
Kolumbijská vláda uvalila v stredu zákaz vstupu na 200 osôb napojených na “diktatúru” venezuelského prezidenta Nicolása Madura. S odvolaním sa na kolumbijský migračný úrad o tom informovala agentúra AFP

Na snímke venezuelský prezident Nicolás Maduro

Podľa vyhlásenia riaditeľa kolumbijského migračného úradu Christiana Krugera ide o súčasť rozsiahlejšej reakcie, ku ktorej pristúpili štáty zo združenia Lima. “Mierové riešenie krízy vo Venezuele” si podľa jeho slov želá väčšina zo štátov združených v tejto organizácii.
Osoby sa na čiernom zozname ocitli pre “blízke vzťahy a podporu režimu Nicolása Madura”, dodal Kruger s tým, že tento zoznam sa v nadchádzajúcich mesiacoch môže rozšíriť.
Legitimitu predsedu venezuelského Národného zhromaždenia a opozičného vodcu Juana Guaidóa, ktorý sa vyhlásil za dočasného prezidenta tejto juhoamerickej krajiny, uznali s výnimkou Mexika všetky štáty patriace do tzv. skupiny Lima, ktorú tvoria najmä latinskoamerické krajiny, a to konkrétne – Brazília, Kolumbia, Paraguaj, Peru, Argentína, Čile, Kostarika, Guatemala, Honduras, či Kanada, informovala agentúra AP.
 
Príspevok Kolumbia zakázala vstup vyše 200 osobám napojeným na venezuelského prezidenta zobrazený najskôr Hlavné správy.