Kyjev 7. júla 2019 (HSP/Rusvesna.su/Foto:Facebook)

Ukrajinský oligarcha s izraelským pasom Igor Kolomojskij na portáli rusvesna zverejnil niekoľko zaujímavých  postrehov k občianskej vojne na Ukrajine

Na snímke Igor Kolomojskij

Už v minulosti sa Igor Kolomojskij niekoľkokrát vyjadril ohľadne vzniku ukrajinského konfliktu a jeho slová sú v rozpore s tvrdeniami Petra Porošenka či Američanov.

Celý konflikt na Ukrajine je vnútorným ukrajinským konfliktom. Základ tohto konfliktu leží ešte v roku 2004, kedy Juščenka nahradil Janukovyč a americký vplyv na Ukrajine sa značne znížil. Od tej doby sa Američania snažili situáciu zmeniť, ich snahy nakoniec vyvrcholili v zinscenovaní farebnej revolúcie na Ukrajine.

Ukrajinsko-izraelský oligarcha a miliardár Igor Kolomojskij si takisto nemyslí, že by ruské zbrane a ruskí dobrovoľníci výraznejšie formovali
situáciu na Ukrajine po roku 2014.

“Ruská a sovietska vojenská technika sa nepochybne na Ukrajine nachádza. Používajú ju aj separatisti a a aj ukrajinskí vládni vojaci. Pokiaľ bude trvať konflikt, bude sa používať ruská technika. To je realita. U nás na Ukrajine však je aj americká technika. Máme Javeliny, dostávame ďalšie americké zbrane. Čo sa týka ruských dobrovoľníkov na Donbase, netreba z toho robiť katastrofu, na Ukrajine máme predsa aj amerických vojakov a vojakov štátov NATO”.

Kolomojskij takisto uviedol, že konflikt na Ukrajine nie je výhodný pre Rusov, ale len pre Američanov.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj