Bratislava 31. júla 2017 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Líder opozičného hnutia Sme rodina Boris Kollár sa vo svojom najnovšom videu zameral na výsledky štúdie OECD, vyjadril sa aj podpredseda hnutia Milan Krajniak
Kollár sa vyjadril k výsledkom  štúdie OECD, z tých vyplýva že až 25% slovenskej inteligencie doštuduje v zahraničí, a väčšina tam následne aj zostane žiť. Kollár sa pozastavil aj nad tým, ako v školstve stále chýbajú milióny, ale Fico zatiaľ štedro dotuje stavbu futbalových štadiónov.
Na snímke vpredu predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár a podpredseda hnutia Sme rodina Milan Krajniak

„Keď vyženieme všetky mozgy von, tak to bude katastrofa,” zdôraznil Kollár v úvode svojho videa, následne uviedol príklad Kórey, ktorá bola na tom v minulosti katastrofálne, ale investovala do školstva a to prinieslo výsledok.
Kollár taktiež podotkol, ako sa na Slovensku stále hovorí že na školstvo chýbajú peniaze, pritom rezort Petra Plavčana uvoľnil 60 miliónov eur na národný futbalový štadión, ktorý vlastne ani národný nebude.
„Špecifikum Slovenska je, že štát, v tomto prípade Robert Fico im štedro podporuje tieto štadióny,“ vyhlásil Kollár, ten tvrdí že oligarchovia na Slovensku majú najnovšie zábavku vlastniť štadióny, štedro dotované od štátu.
„Napríklad pánovi Poórovi do Trnavy 13 miliónmi eur sme prispeli. Pánovi Filovi jeden milión. Világi dostal do Dunajskej Stredy 2,4 milióna. Antošík 4,5 milióna. Soták, Ficov kamoš, ktorému chodí Fico gratulovať na narodeniny, dostal 750-tisíc, no a Raši dostal na Košice štyri milióny,“ priblížil Kollár.
Na margo chýbajúcich peňazí v školstve sa vyjadril aj podpredseda hnutia Sme Rodina Milan Krajniak.
”Keď ide o zvýšenie platov učiteľov, táto vláda zvažuje, či má na to 35 miliónov. Keď ide o futbalový štadión pre Slovan, 60 miliónov máme hneď. Ale vyše 20 percent našich mladých chce odísť do zahraničia, lebo tu nevidia budúcnosť. Neviem, či ich ten národný futbalový štadión presvedčí,” zamyslel sa Krajniak.

Samuel Poništ