Bratislava 20. marca 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Líder opozičného politického zoskupenia Sme rodina, Boris Kollár, zverejnil na sociálnej sieti video, v ktorom reaguje na slová Andreja Danka o tom, že Kollár má mafiánsku minulosť. Ten na oplátku predsedovi SNS vyčíta doterajšie pôsobenie jeho ministrov.

Na snímke poslanec NR SR Boris Kollár (Sme rodina)

Kollár vo videu odmietol reagovať na nedeľné Dankove slová o tom, že “večeria za mafiánske peniaze a že sa stýka s ľuďmi, ktorí v Bratislave vraždili.” Uviedol, že túto problematiku vysvetlil už mnohokrát a nemieni sa zaoberať osobnými útokmi. “Ľudia ako Danko chcú, aby som reagoval na ich útoky. Neprišiel som do politiky riešiť takéto veci. Keď niečo sľúbim, tak to dodžím, to je zásada, s ktorom som vstupoval do politiky,” uviedol Kollár.
Povedal, že sa chce sústrediť na fakty a začal vymenúvať “prešľapy” ministrov, ktorých nominovala SNS. “Andrej, veď tvoj minister nám chcel ukradnúť budúcnosť, riadil 600 miliónov na vedu a výskum, ktoré ste chceli dať upratovacím firmám a eseročkám, ktoré dovtedy nemali nič spoločné s výskumom,” povedal na margo odvolaného ministra školstva Petra Plavčana.
Kollár ďalej poukázal na tender na ministerstve obrany, za viac ako miliardu eur, ktorý podľa neho riadi pravá ruka Danka, Ján Hoľko. Ten je dokonca podľa slov Kollára priateľom s mediálne známym talianskym podnikateľom Antoninom Vadalom. Kollár dodal, že v tendri figuruje fínska firma spájaná s korupčnými škandálmi vo Fínsku, Chorvátsku či Egypte. “Zakryjete to do utajenia a všetkou koučuje tvoja pravá ruka pán Hoľko,” vysvetlil opozičný poslanec.
Narážal aj na ministerstvo pôdohospodárstva vedené Gabrielou Matečnou z SNS, pod ktorou vraj boli prideľované dotácie talianskym podnikateľom vrátane Vadalu..
Výzvu Andreja Danka na politický súboj v televíznej diskusnej relácii prijal. “Neviem ako skončí duel, neviem kto vyhrá, ale viem kto prehrá. Prehrávame my všetci. Toto je systém štandardných politikov, ktorí kradnú a ak im na to niekto príde, tak začnú útočiť osobnými invektívami. Ja takúto politiku nikdy nebudem robiť.”
 
 

 
Príspevok Kollár vrátil úder Dankovi, zaútočil na jeho ministrov a prijal ponuku na televíznu diskusiu o mafii zobrazený najskôr Hlavné správy.