Kollár: Do prezidentských volieb možno dáme vlastného kandidáta

Bratislava 31. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Kollár má voči súčasnému prezidentovi Kiskovi množstvo výhrad
Opozičné hnutie Sme rodina možno postaví do prezidentských volieb v roku 2019 vlastného kandidáta. V rozhovore pre TASR to nevylúčil líder hnutia Boris Kollár.
Na snímke poslanec Boris Kollár (Sme Rodina)

Rozhodnutie Sme rodina bude závisieť od toho, aká bude klíma, podpora vlastného kandidáta však bude prioritou.
“Ja mám veľmi veľa výhrad k Andrejovi Kiskovi. Mne sa nepáči napr. jeho vítanie imigrantov, alebo že prijal zástupcov LGBTI komunity. Na druhej strane niektoré jeho kroky a postoje akceptujem,” poznamenal Kollár.
Na otázku, čo mu prekážalo, že sa Kiska zhováral so zástupcami LGBTI komunity, Kollár odvetil, že prezident sa môže rozprávať s kýmkoľvek. “Ale je to určitý signál. My sme v tomto konzervatívni,” dodal.
Debatu o prezidentských kandidátoch odštartoval premiér Robert Fico (Smer-SD), ktorý na zdravie svojho syna vyhlásil, že sa o post hlavy štátu opätovne uchádzať nebude.
Krátko na to šéf SNS a predseda Národnej rady SR Andrej Danko oznámil, že národniari postavia vlastného človeka. Úradujúci prezident Kiska avizoval, že sa k svojej prípadnej opätovnej kandidatúre vyjadrí najneskôr do septembra 2018.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)