Bratislava 5. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Kolektívne vyjednávanie medzi odbormi a spoločnosťami, ktoré pôsobia v areáli Volkswagen Slovakia a zároveň Volkswagenu dodávajú služby, DHL Exel a Autovision, skončilo dohodou. Základné mzdy ich zamestnancov sa na základe kolektívnych zmlúv, uzatvorených na 24 mesiacov, zvýšia celkovo o 13,46 %. Informoval o tom dnes predseda Moderných odborov Volkswagen (MOV) Zoroslav Smolinský.
Ilustračné foto

Kolektívne vyjednávania prebiehali od začiatku augusta. Okrem celkového navýšenia tarifných miezd o 13,46 % sa odborárom podľa Smolinského podarilo vyjednať navyše dva dni plateného voľna či navýšenie doplatku zamestnávateľa počas prvých troch dní čerpania PN o 15 % nad rámec zákona.
V prípade zamestnancov spoločnosti Autovision bude navýšené aj osobné hodnotenie zamestnancov v priemere o 14 % s platnosťou od 1. januára 2018, spolu s navýšením každoročnej odmeny za hospodárske výsledky o 160 eur. Súčasťou dohody medzi odborármi a vedením DHL Exel je aj prísľub vyriešenia zmluvnej dopravy pre zamestnancov do zamestnania do konca roka 2017.
“Za výsledkami MOV si stojím, pretože prinášajú ľuďom stabilné pracovné miesta a vyššie mzdy. V kolektívnom vyjednávaní sme zastávali neľahkú pozíciu, keďže našim cieľom bolo zlepšiť pracovné podmienky aj zamestnancov DHL a Autovision na takú úroveň, ako sa nám to podarilo vo Volkswagene. Nebolo to jednoduché, naše očakávania boli nastavené veľmi vysoko a verím, že sme ich naplnili,” zhodnotil dohodu Smolinský.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.