Bratislava 16. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Kolapsov z tepla počas pondelka (15. 7.) opäť pribudlo. Záchranári zasahovali v 66 prípadoch, čo bolo o 15 viac ako v nedeľu (14. 7.). TASR o tom informoval Jozef Minár z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OSZZS)

Ilustračné foto

Záchranári museli zasahovať vo všetkých krajoch. Najviac kolapsov zaznamenali v Žilinskom kraji, kde skolabovalo 13 ľudí. V Nitrianskom kraji bolo desať takýchto prípadov, v Bratislavskom a Prešovskom kraji zhodne po deväť, v Banskobystrickom a Trenčianskom tiež zhodne po sedem prípadov, v Košickom kraji to bolo šesť prípadov. Najmenej zasahovali záchranári v Trnavskom kraji, a to v piatich prípadoch.

Vysoké teploty predstavujú záťaž pre každý organizmus, najohrozenejšie sú však deti, seniori a chronickí pacienti. Ak sa aj napriek prevencii vyskytnú zdravotné ťažkosti v dôsledku prehriatia, pacienta je potrebné ochladzovať a podávať mu tekutiny po malých dúškoch. V prípade zhoršenia zdravotného stavu poradí operátor na tiesňovej linke 155.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj