Los Angeles 17. októbra 2018 (HSP/RT/Foto:Twitter)
 
Populárna internetová služba YouTube utrpela začiatkom týždňa masívny výpadok, pričom užívatelia z celého sveta sa začínajú presúvať na alternatívne video platformy sociálnych médií. Mnohí sú doslova šokovaní internetovou katastrofou nazvanou #YouTubeDOWN.

Ilustračné foto – výpadok služby YouTube

Webový server YouTube od spoločnosti Google, ktorý je poprednou službou na zdieľanie vidí, zaznamenal prerušenie služby v severovýchodných Spojených štátoch, ako aj v niektorých častiach západného a východného pobrežia USA. Užívatelia v Austrálii, Mexiku, Brazílii a Európe taktiež hlásili dočasné výpadky služby. O probléme informoval monitorovací portál Down Detector.
Videá YouTube začali hlásiť chyby okolo poludnia miestneho času v USA. Stránky sa načítavali veľmi pomaly a samotné videá nebolo možné prehrať a hlásili chybové správy, ktoré vyzývali používateľov: “prosím skúste to neskôr.”
Spoločnosť priznala, že dostala mnoho “správ o problémoch s prístupom” týkajúcich sa YouTube, YouTube TV a YouTube Music. “Pracujeme na tom, aby sme to vyriešili a detaily oznámime čoskoro. Ospravedlňujeme sa za akékoľvek nepríjemnosti, ktoré to môže spôsobiť.” uviedlo PR oddelenie YouTube na Twitteri.
Masívny výpadok údajne trval viac ako hodinu, následne začala služba postupne opäť nabiehať.
Nahnevaní videíchtiví používatelia sa so svojimi pocitmi podelili na iných sieťach ako Facebook či Twitter. Mnohí sa tiež snažili zistiť, čo sa deje, ale ako sa zdá, príčina výpadku stále nie je známa. V čase, keď neboli dostupné videá YouTube, ľudia vo veľkom zdieľali aspoň animácie vo formáte GIF.
Medzitým niektorí používatelia prešli na “alternatívne” video-hostingové stránky, ktoré hlásili náhle zvýšenie návštevnosti.
 

 

 

 
Príspevok Kolaps YouTube? Vo veľkej časti USA zaznamenali veľký výpadok služby zobrazený najskôr Hlavné správy.