Bratislava 21. júna 201 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Obžalovaný podnikateľ Marian K. stiahol v piatok žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu. Upozornil na to Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS), TASR to potvrdil jeho obhajca Marek Para

Na snímke Marek Para

“Špecializovaný trestný súd zatiaľ nemá oficiálnu vedomosť o späťvzatí žiadosti o prepustenie z väzby,” reagovala jeho hovorkyňa Katarína Kudjáková. Ani Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) nedisponuje oficiálnou informáciou o späťvzatí žiadosti, doplnila pre TASR hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku mal o žiadosti rozhodovať v utorok 25. júna o 9.00 h na neverejnom zasadnutí.

Marian K. je väzobne stíhaný v kauze takzvaných televíznych zmeniek za takmer 70 miliónov eur. O prepustenie z väzby už niekoľkokrát neúspešne žiadal. Prvé hlavné pojednávanie v kauze zmeniek malo byť 20. júna, ale preložili ho na 22. júla.

Na Mariana K. a Pavla R. podala TV Markíza trestné oznámenie za údajné falšovanie cenných papierov a marenie spravodlivosti. Pravosť zmeniek súkromná televízia spochybňuje od začiatku sporu.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj