Bratislava 14. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Koaliční lídri sa zídu v utorok (15.8.) večer o 19.00 h v hoteli Bôrik. TASR to potvrdila hovorkyňa predsedu vlády SR Beatrice Szabóová. “Po dohode lídrov troch koaličných strán sa Koaličná rada bude konať zajtra, t.j. v utorok o 19.00 h v hoteli Bôrik,” uviedla.
Na snímke zľava predseda NR SR Andrej Danko (SNS), predseda vlády SR Robert Fico (SMER-SD) a podpreseda NR SR Béla Bugár (Most – Híd)

Predseda SNS a NRSR Andrej Danko by mal na stretnutie prísť s požiadavkami, ktoré mal partnerom predstaviť už v piatok (11.8.). Koaličná rada však nebola, premiér Robert Fico (Smer-SD) mal zdravotné problémy.
Vládna koalícia je momentálne v kríze, ktorá vypukla po tom, čo predseda SNS Andrej Danko v pondelok (7.8.) oznámil vypovedanie koaličnej zmluvy.
Následne sa predsedovia Smeru-SD, SNS a Mosta-Híd na doteraz poslednom rokovaní Koaličnej rady zhodli, že neexistuje alternatíva k súčasnej vláde. Šéf Mosta-Híd Béla Bugár za trojlístok informoval, že partneri sú odhodlaní pokračovať ďalej. Podľa neho nie je problém v koalícii taký vážny.
Po tejto zhode sa dostali cez médiá von požiadavky SNS. Odkazovanie cez médiá kritizujú viacerí predstavitelia koalície. Medzi požiadavkami SNS je napríklad 13. a 14. plat, zavedenie štátnych aeroliniek, podpora kúpeľníctva, ale aj to, aby sa ministri nevyjadrovali k práci kolegov.
SNS zároveň čelí kauze rozdeľovania eurofondov na ministerstve školstva. Národniari pripustili, že aj za spustením kauzy vidia kroky z Úradu vlády. Zároveň upodozrievajú Smer-SD zo spolupráce s OĽaNO na diskreditácii SNS. Bugár vyzval koaličných partnerov na zodpovednosť.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.