Bratislava 4. februára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)
 
Koaličná rada údajne zakázala poslancom strán vládnej koalície predkladať do parlamentu vlastné návrhy zákonov. Agentúre SITA to potvrdili viacerí koaliční poslanci. Výnimkou bude, keď sa na predložení zákonov dohodnú koaliční lídri

Ilustračné foto

Minulý týždeň rozpor v koalícii spôsobilo, že vládna väčšina v NR SR nepodporila poslanecký návrh z dielne SNS. Národniari presadzovali, aby duchovní, ktorí pôsobia v polícii alebo ozbrojených silách, už nemuseli nosiť zbraň, poslanci to v treťom čítaní neschválili. Naopak, prešiel opozičný návrh na skrátenie praxe koncipientov z piatich na tri roky.
Analytik Ján Baránek považuje takýto zákaz za protiústavný. „V ústave a ani v zákone sa nepíše nič o Koaličnej rade, ale naopak sa píše, že poslanci konajú podľa svojho vedomia a svedomia,“ povedal dnes Baránek pre agentúru SITA, podľa ktorého môže byť takýto zákaz síce stranícky, ale je protiústavný. „Slúži len na to, aby koalícia vydržala do riadneho termínu parlamentných volieb, ktoré majú byť v marci 2020, dodal Baránek.
 
Príspevok Koaličná rada údajne zakázala poslancom strán koalície predkladať do parlamentu vlastné návrhy zákonov zobrazený najskôr Hlavné správy.