Bratislava 7. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)

Koaličná kríza len potvrdzuje nefunkčnosť vládnej koalície, ktorá je síce legálna, no nikdy nebola legitímna, pretože koaličné strany nezískali vo voľbách ani 50 percent hlasov. Tvrdí to bývalá koaličná strana #Sieť, ktorá po odchode poslancov stratila na sile a z parlamentu sa vytratila.
Na snímke logo strany #Sieť

“Keďže jedným z východísk koaličnej krízy môžu byť aj predčasné voľby, strana #Sieť by privítala skvalitnenie demokratickej súťaže. Navrhujeme odstrániť mečiarovskú anomáliu, Slovensko ako jeden volebný obvod,” uviedla v stanovisku. Opätovné zavedenie štyroch volebných obvodov podľa nej zníži vplyv centrál na kandidátky strán a privedie do politiky čestných ľudí z regiónov, ktorí sa nebudú venovať iba politikárčeniu a vlastným záujmom, ale riešeniu reálnych problémov ľudí.
Predseda SNS Andrej Danko dnes vypovedal koaličnú zmluvu. Ako dôvod uviedol absolútnu nevyhnutnosť prenastavenia pravidiel v koalícii, novú úpravu pomerov a vzťahov. Taktiež stanovenie absolútne nových priorít, ktoré sa budú premietať v rámci procesu zostavenia nového rozpočtu s cieľom obnovy dôvery medzi koaličnými partnermi, ako aj dôvery verejnosti ku koalícii.
Danko koaličným partnerom navrhuje bilaterálne, resp. multilaterálne rokovania s vedením SNS o možnosti zostavenia novej koaličnej zmluvy. Predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) zvolal na utorok (8.8.) rokovanie koaličných partnerov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.