Koalícia vedená USA utrpela v Sýrii porážku, vyhlasuje však, že víťazí

Blízky Východ 11. decembra 2017 (HSP/RusVesna/Foto:Screenshot:YouTube)

Anton Orlovskij na portáli RusVesna uviedol, že Západná koalícia v čele s USA utrpela na Blízkom východe kolosálne fiasko, trápne a s pocitu bezmocnosti však informuje o svojich víťazstvách.
Ilustračné foto

Nie je pekné smiať sa z duševne chorých ľudí, no v prípade duševne chorých ľudí v politike môžeme urobiť výnimku. Takmer všetci politici na Západe získali vyššie vzdelanie a na svojich miestach sa nachádzajú, pretože psychiater im nestanovil žiadnu diagnózu. Preto nie je žiaden hriech smiať sa z debilizmu predstaviteľov USA a EÚ, ktorí trpia rozvinutou rusofóbiou.
V minulých dňoch sa debilizmus amerických elít prejavil obzvlášť výrazne. Najprv Pentagon neobjavil žiaden vplyv Ruska na dianie v Sýrii a proti ISIS a potom Pentagon prehlásil, že len vďaka Američanom a západnej koalícii sa podarilo stabilizovať situáciu v Sýrii.
“Sýrsky režim a Ruská federácia nedemonštrovali seriózny prístup a postup smerujúci k likvidácii teroristov. Rusi a Sýrčania vykonali operácie len na malom území, najväčšia časť území v Iraku a Sýrii bola oslobodená vďaka úsiliu globálnej koalície a jej partnerov”. Toto sú doslovné slová predstaviteľov z ministerstva obrany USA.
V podobnom duchu sa ozvali aj Francúzi, ktorí informovali, že “Rusi si neoprávnene prisvojujú víťazstvo nad ISIS”. Autorom tohto výroku bol francúzsky minister zahraničných vecí, Jean-Yves Le Drian, ktorý vždy verne zastupoval záujmy USA vo Francúzsku.
Uvedené výroky súvisia s tým, že nepriatelia Ruska nemôžu zniesť, ako im Rusko neumožnilo Sýriu zlikvidovať. Rusi začali v Sýrii zasahovať na základe prosby legitímneho sýrskeho prezidenta Bašára Asada v roku 2015 a od začiatku dosahovalo Rusko hmatateľné úspechy. Ruské letectvo, prieskum, Specnaz a ruskí dobrovoľníci zo skupiny Vagner, spolu s iránskymi dobrovoľníkmi, sýrskou armádou, Hizballáhom rozbili ISIS a rôzne “umiernené bandy” a upevnili pozície provládneho režimu v Sýrii.
Čo sa týka západnej koalície, v čele s USA, ich zásluha na likvidácii radikálneho islamu v Sýrii je mizerná. Západ regulérne poskytoval zbrane protiasadovským skupinám, tieto zbrane sa potom dokázateľne objavili v rukách teroristov ISIS. USA a ich prisluhovači sledovali od začiatku len jeden cieľ a tým bola doslovná likvidácia sýrskeho vládneho režimu, v čele s Bašárom Asadom.
Američania a Západ sa už pripravujú k prepisovaniu histórie. Rovnako ako dnes fabulujú, že v II. svetovej vojne Hitler utrpel porážku najmä kvôli koaličným silám Západu, budú tvrdiť, že aj v Sýrii sa podarilo zvíťaziť len vďaka úsiliu USA a Západu. Fakt je však taký, že západná koalícia v čele s USA utrpela v Sýrii kolosálnu porážku a nedokážu zniesť, že napriek tlaku a sankciám Západu, Rusko v Sýrii zvíťazilo a ukázalo svoju silu.

Video

Anton Orlovskij

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)