Ružomberok 19. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)
 
Basketbalový klub MBK Ružomberok pripravil pre svojich fanúšikov vianočný darček v podobe vydanie novej publikácie. Knižka “80 rokov basketbalu v Ružomberku” mapuje celú významnú históriu najúspešnejšieho basketbalového mesta na Slovensku, ktoré sa dvakrát, v rokoch 1999 a 2000, stalo víťazom prestížnej Európskej ligy

Ilustračné foto

“So všetkou vážnosťou a dôstojnosťou sme chceli dať širokej verejnosti v Ružomberku najavo, že basketbal v našom meste má už 80-ročnú tradíciu,” pripomenul generálny manažér MBK Ružomberok Radoslav Popelka, cituje ho klubový web. “Najväčšiu časť vzácnej a bohatej histórie basketbalu v našom meste spracoval František Dian, bývalý dlhoročný riaditeľ štátneho gymnázia, historik, novinár a oduševnený priaznivec basketbalu v Ružomberku,” podotkol spoluautor publikácie Michal Domenik. Dodal, že iniciátorom myšlienky vydania knižky bol okrem MBK aj Milan Fiľo. “Zároveň sa chceme poďakovať Jozefovi Smolekovi, Ivete Bielikovej, Jane Štreitovej a ďalším ľuďom, spomenutým v knižke, bez ktorých pomoci by publikácia nikdy nevyšla.”
Knižka “80 rokov basketbalu v Ružomberku” má 130 strán a desiatky fotografií, z ktorých mnohé neboli doposiaľ nikde zverejnené. O termíne krstu novej publikácie, mapujúcej pozoruhodnú cestu basketbalu v Ružomberku, bude klub informovať. Publikáciu je možné si zakúpiť počas stredajšieho domáceho zápasu extraligy proti Young Angels Košice (19. decembra o 17.00 h), alebo v Informačnom centre Ružomberok na Bernolákovej ulici č.1.
 
Príspevok Knižná publikácia priblíži 80-ročnú históriu basketbalu v Ružomberku zobrazený najskôr Hlavné správy.