Londýn 16. septembra 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Philip Toscano)

Kniha o Adolfovi Hitlerovi záhadne zmizla z poličky Davida Camerona. Zmiznutie si všimli užívatelia Twitteru, ktorí sledovali fotenie Camerona so svojou rodinou

Na snímke David Cameron

Jedna fotografia zobrazovala manželku bývalého premiéra Samanthu Cameronovú a jej sestru Emily Sheffieldovú pred plnou policou. Medzi knihami bola biografia Iana Kershawa o nemeckom diktátorovi.

Ale ďalšie fotografie predstavujúce Camerona sediaceho pred rovnakým displejom majú jeden rozdiel Hitlerova kniha teraz chýba.

Chýbajúca kniha vyvolala na Twitteri širokú diskusiu. K fotografii sa vyjadril aj fotograf Mark Harrison, ktorý povedal, že nemôže ani potvrdiť, ani poprieť, že sa kniha Hitlera pohla.

Iní užívatelia uviedli, že v študovaní historických zverstiev nie je nič zlé, pretože to pomáha zabrániť tomu, aby sa znovu opakovali. Iní naopak vtipkovali, že bývalý premiér jasne nečítal dosť.

Kritici tiež poukázali na prítomnosť knihy “Prečo národy zlyhávajú”, čo potenciálne odkazuje na Cameronove rozhodnutie vyhlásiť referendum o členstve Spojeného kráľovstva v .

Tento objav prichádza, keď sa David Cameron vracia do centra pozornosti sa svojou monografiou David Cameron: Pre rekord, ktorá má vyjsť 19. septembra.

David Cameron

David Cameron je britský politik a v rokoch 2010-2016 predseda vlády Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska. V čele kabinetu nahradil Gordona Browna. V rokoch 2005-2016 pôsobil ako predseda Konzervatívnej strany.

Ako predseda vlády David Cameron vyhlásil v roku 2016 referendum v reakcii na vzostup euroskeptického sentimentu vo Veľkej Británii. Výsledok hlasovania a jeho neschopnosť udržať Spojené kráľovstvo v viedli k tomu, že Cameron odstúpil a nahradila ho Theresa Mayová.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj