Praha 31. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Ondřej Klymčiw odjazdí svoj tretí Dakar v kariére

Na pondelkovom štarte Rely Dakar v paraguajskom Asuncione nebude medzi motocyklistami chýbať ani Ondřej Klymčiw. Český reprezentant mal na predchádzajúcom ročníku púštnej rely ťažkú nehodu, po operácii nejazdil pol roka, ale dal sa do poriadku a odjazdí svoj tretí Dakar v kariére.

Na snímke slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko Na snímke slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko

Pri premiére v roku 2015 mal stratu na víťaza 6,5 hodiny, vlani nedokončil. “Ak nebudem robiť kraviny a obíde ma smola, mohol by som na víťaza stratiť len dve hodiny. Anjelik mi hovorí, že slušné by boli aj tri, čert, že jeden a pol,” hovoril Klymčiw pre portál idnes.cz.

Medzi jeho súperov budú patriť aj Slováci Štefan Svitko a Ivan Jakeš. Svitko, ktorý bude v silnej konkurencii na Dakare obhajovať vlaňajšie druhé miesto, zdolal Klymčiwa na gréckej Serres Rally. “Vlani v Maroku som na neho po piatich dňoch strácal len do dvoch minút. Štefan je výborný pretekár. Ešte ma nejaká práca čaká, ale už sa obzerá cez rameno a to ma teší. Ale rozdiel si (Štefan) stále stráži,” dodal.

Najnáročnejšia rely sveta sa pôjde deviatykrát v Južnej Amerike. Dakar 2017 bude historickou chvíľou pre Paraguaj, ktorý sa stane 29. krajinou celkovo a piatou na juhoamerickom kontinente, kam zavíta slávne podujatie. Pondelková prvá etapa vedie z Asuncionu do argentínskej Resistencie, zo 454 km je meraných 39.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.