Bratislava 27. augusta 2018 (HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)
 
Zatýkanie na Červenom námestí v Moskve pri príležitosti protestu proti okupácii Československa v roku 1968 svedčí o tom, že pomery v Rusku sa po 50 rokoch vracajú do starých totalitných koľají. Vyhlásil to Martin Klus, poslanec NR SR a tímlíder strany Sloboda a Solidarita (SaS) pre zahraničnú politiku a politický systém.

Na snímke poslanec NR SR za stranu SaS Martin Klus

Opozičný poslanec pripomenul, že zadržaní boli aj synovec disidenta a básnika Vadima Deloneho či vnučka Nataľje Gorbanevskej, tiež disidentky a účastníčky vtedajšieho protestu proti okupácii Československa.
„Tieto udalosti sledujeme rovnako znepokojene, ako aktivitu viacerých súčasných ruských médií, ktoré za posledné mesiace plne pod kontrolou a určite aj so súhlasom ruskej vlády opäť raz prekrúcajú históriu. O obrodnom procese v ČSSR znovu informujú ako o kontrarevolúcii, vedome klamú o lynčovaní komunistov a legitimizujú teror a vraždenia v Československu,“ poznamenal M. Klus.
„Spoločne s Českou republikou by sme sa na podobné aktivity nemali nečinne prizerať, ale žiadať jasné uvedenie vecí na pravú mieru a ospravedlnenie,“ uzavrel Martin Klus.
 
Príspevok Klus: Zatýkanie na Červenom námestí pripomína návrat do totalitných koľají, mali by sme žiadať ospravedlnenie zobrazený najskôr Hlavné správy.