Barcelona 26. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Cesar Rangel)

Bývalý holandský futbalista Patrik Kluivert sa vracia do FC Barcelona ako riaditeľ tamojšej mládežníckej akadémie La Masia. Štyridsaťtriročný niekdajší skvelý zakončovateľ sa s vedením “Blaugranas” dohodol na dvojročnom kontrakte

Na snímke Patrik Kluivert (vpravo)

“Som šťastný, že sa vraciam späť domov. Mojou úlohou je pomôcť Barcelone zostať medzi najlepšími klubmi sveta,” uviedol Kluivert.

Sedemdesiatdeväťnásobný holandský reprezentant naštartoval svoju kariéru v Ajaxe Amsterdam, kde sa stal v 18-tich rokoch najmladším strelcom vo finále Ligy majstrov. V Barcelone pôsobil aj ako hráč počas šiestich sezón v rokoch 1998 až 2004. Hneď v úvodnej sezóne v drese Kataláncov sa mu podarilo získať domáci ligový titul. Za Barcelonu dal 145 gólov v 308 dueloch.

Kluivert naposledy pôsobil ako asistent trénera krajana Clarencea Seedorfa pri kormidle reprezentácie Kamerunu. Dvojicu však vedenie tamojšej federácie prepustilo po neúspechu na práve skončenom Africkom pohári národov. Predtým bol asistentom aj pri národnom tíme Holandska a krátko i šéfom pre futbalové operácie v PSG. Informovala agentúra AFP.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj