Praha 27. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:facebook)
 
Václav Klaus mladší má podľa stávkovej kancelárie veľkú šancu na víťazstvo v najbližších prezidentských voľbách. Túto správu český politik okomentoval na svojej stránke na Facebooku, kde zdieľal zaujímavý príspevok

Na snímke Václav Klaus mladší

Pri príspevku Klaus ml. zverejnil fotografiu, na ktorej jeho malý syn sedí na odrážadle.
Fotografiu odfotil na prechádzke v Lánoch, v okolí letnej rezidencie prezidenta Českej republiky. Klaus mladší celú vec okomentoval nasledovne:
Veľa ľudí mi píše ohľadom stávkových preferencií na prezidenta, čo teraz niekde zverejnili. No, každopádne náš Kuba (teraz 16) to má v Lánoch najazdené na tom odrážadle.

Ľudia na danú situáciu a Klausove vyjadrenia reagujú väčšinou pozitívne. Napríklad jedna z užívateliek, Jitka Vašinová, vyjadrila Václavovi Klausovi ml. pomoc:
Vás by som si vedela predstaviť ako prezidenta. S chuťou do toho! Myslím, že o podporu sa báť nemusíte. Krásne sviatky a do nového roka všetko naj, nech sa vám splnia aj tie najvytúženejšie želania.
V pondelok Sputnik zverejnil článok o tom, že stávkové kancelárie riešia, kto by mohol v najbližších prezidentských voľbách zvíťaziť a stáť tak na čele Českej republiky. Bookmakeri už majú dokonca niekoľko svojich favoritov a jedným z nich je práve Václav Klaus ml. (ODS).
 
Príspevok Klaus ml. okomentoval správu, že si ho Česi dokážu predstaviť ako prezidenta zobrazený najskôr Hlavné správy.