Praha 20. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR-Michal Svítok)
 
Václav Klaus st. poskytol rozhovor pre Parlamentní listy, v ktorom nadhodil otázku obmedzenia slobody а tzv. uťahovanie skrutiek v mnohých oblastiach života. Myslí si, že západná politika má veľký vplyv na Čechov

Na snímke Václav Klaus

To, čo sa na nás zo Západu valí, rodová politika, agresívny feminizmus a všetky podobné záležitosti, toto totálne mení naše životy. Málo o tom diskutujeme. Dopadá to na nás, ako keby to prišlo z akýchsi posvätených miest,povedal Václav Klaus v rozhovore pre Parlamentní listy.
Tiež bol spomínaný Istanbulský dohovor Rady Európy o predchádzaní a boji proti násiliu voči ženám a domáceho násilia, ktorú neratifikovalo ešte mnoho štátov , vrátane Česka. Nie je to tak dávno, čo sa debata ohľadom Istanbulského dohovoru obnovila. Kňaz Piťha kritizoval Dohovor a Václav Klaus st. uviedol, že v tomto kňaza podporuje.
Táto diskusia do značnej miery nie je možná! Dôvod, prečo sa hovorí o varovaní pána profesora Piťhy, a ja som sa niekoľkými výraznými krokmi postavil na jeho stranu, je ten, že stále ešte dominantné médiá pod tlakom Západu, pod tlakom , pod tlakom USA tieto veci viac a viac preberajú.
Dnes verejnosť viac zaujíma, čo kúpiť príbuzným k Vianociam alebo zápchy na D1, myslí si Václav Klaus st. Mlčanie a pretvárku, že nič dôležitejšie neexistuje, považuje za nebezpečenstvo.
Mám pocit, že dôvodov pre to, aby bola vytvorená úplná nespokojnosť verejnosti, nespokojnosť obyčajných ľudí, už je viac než dosť. trošku podplácaní tým, že sa relatívne ekonomicky darí. Našej krajine sa určite nikdy nedarilo tak dobre ako práve teraz, a to samozrejme ovplyvňuje správanie ľudí. Považujem to za nesmierne nebezpečnú vec,dodal.
 
Príspevok Klaus: Celý národ je manipulovaný, dominantné médiá sú pod tlakom Západu a na nás sa valí agresívny feminizmus a gender, čo totálne mení naše životy zobrazený najskôr Hlavné správy.