Bratislava 23. februára 2019 (HSP/Foto: screenshot video)
 
Po včerajšom vystúpení prezidenta, kedy priznal, že mu hrozí 7-12 rokov väzenia, Radačovský hovorí, že už mu je prezidenta ľúto

Na snímke sudca Marek Radačovský

Pred pár dňami sudca, ktorý súdil v spore prezidenta Kisku a zubára Franca o pozemok, o ktorý Franc neprávom prišiel, Miroslav Radačovský vyzval prezidenta, aby už nemenoval žiadneho ústavného sudcu, lebo na to nemá morálne právo. Vychádzal z informácií, ktoré vyplávali na povrch počas prezidentovej pozemkovej kauzy, z ktorých mnohé dosiaľ nemôže zverejňovať.
Tentokrát Radačovský reaguje na otázku, či prezident Andrej Kiska skončí napokon vo väzení.
“Za posledných niekoľko hodín po tlačovkách p. Kisku a p. Fica mal som veľa telefonátov ale aj otázok na Fb v tom zmysle, či pôjde Ing. Kiska do väzenia a pod. s tým, že ja by som to mal vedieť, pretože som rozhodoval v jeho pozemkovej kauze.
Tiež veľa otázok na moju osobu, politické názory na súčasnú situáciu, kandidatúru do EP ako nestraníka a podobne. Považujem za slušné na tieto otázky odpovedať”, vysvetľuje svoju reakciu Radačovský.
“Vážení priatelia! Ja môžem zotrvať len na svojej výzve spred troch dní, aby Ing. Kiska nemenoval sudcov Ústavného súdu. Pokiaľ sa týka možného trestu odňatia slobody na 7 až 12 rokov, je to vecou orgánov činných v trestnom konaní a neprislúcha mi toto posudzovať. V konečnom dôsledku, pokiaľ by bolo vznesené obvinenie, to neznamená, že je niekto vinný, pretože len súd rozhoduje o vine a treste a len pokiaľ je niekto právoplatne odsúdený, možno o ňom hovoriť, že je vinný,” upozorňuje bývalý sudca.
“Ja osobne som bol pred 20 rokmi tiež obvinený z trestného činu. Je však pravdou, že som sa verejne “nevyplakával” o svojej nevine a tiež to bolo pre moju rodinu ťažké. Nakoniec som bol súdom právoplatne oslobodený. Dodnes mi to neprajníci, a možno aj podporovatelia, p. Kisku z mne neznámych dôvodov vyčítajú. Pokiaľ mám byť úprimný, mne je v súčasnosti už p. Kisku aj ľúto. Je to asi moja povahová vlastnosť, pretože neznášam, pokiaľ sa na niekoho útočí v dave, a to je jedno či proti Ficovi alebo Kiskovi. V dave sa totiž dokážu schovať najväčší zbabelci, úbožiaci, zakomplexovaní jedinci, podobní tým, ktorí dokážu komentovať veci a urážať pod skrytou identitou na Facebook stránkach. Hrdý Slovák a patriot sa nehanbí za svoju vlasť, národ a teda ani za svoje meno.”
Radačovský v súčasnosti kandiduje za europoslanca do EP za stranu ĽSNS:
“Čo sa týka mojich politických názorov, nie som členom žiadnej politickej strany alebo hnutia a nikdy ani nebudem. Neprislúcha mi preto hodnotiť činnosť akejkoľvek politickej strany ani ĽSNS a v konečnom dôsledku vnútornou politikou som sa ani nikdy nezaoberal. Dokážem sa vyjadrovať len k veciam odborným a to nezávisle a pokiaľ môžem, objektívne. Viac sa zaujímam o zahranično-politické otázky, aj to tiež len z odborného hľadiska,” ukončil svoju reakciu Radačovský

Príspevok Kiskov sudca Radačovský: “Už mi je prezidenta ľúto” zobrazený najskôr Hlavné správy.