Bratislava 7. marca 2019 (HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)
 
Andrej Kiska v stredu zareagoval na vyhlásenie prezidentského kandidáta Maroša Šefčoviča o možnej dohode Zuzany Čaputovej a Kisku o udelení milosti s tým, že o to vraj nikdy nepožiada. Kiskov Hovorca Roman Krpelan k tomu na sociálnej sieti dodal, že Šefčovičove vyjadrenie je dôkazom strachu z Kiskovej otvorenej podpory pre Čaputovú

Na snímke podpredseda Európskej komisie pre Energetickú úniu Maroš Šefčovič

Podľa Romana Krpelana má Maroš Šefčovič strach po tom, čo sa Kiska v kampani postavil na stranu Zuzany Čaputovej. Krpelan dodáva, že domáca slovenská politika je iná a tá bruselská, na ktorú bol podpredseda EK Šefčovič zvyknutý, je oproti nej “bavlnka”.
“V prezidentských voľbách sa ešte nikdy nestalo, že by sa kandidát zľakol svojho súpera za to, že mu niekto vyslovil podporu.”
“Brusel je bavlnka, toto je Slovensko. Welcome home,” uviedol na Facebooku Roman Krpelan poradca a hovorca prezidenta Andreja Kisku.
 

 
Prezidentský kandidát Maroš Šefčovič na začiatku týždňa vyjadril podozrenie, že ďalšia kandidátka Zuzana Čaputová požíva neskrývanú podporu Andreja Kisku preto, lebo mu zrejme prisľúbila, že ho v prípade väzenia za podvod pri odvádzaní daní v spoločnosti KTAG omilostí.
Čaputová neskôr na to zareagovala, že v prípade Kisku by postupovala rovnako ako k iným občanom a v prípade požiadania o milosť by si pozorne preštudovala jeho prípad. Keďže sa nevyjadrila jasným “nie” k omilosteniu, Šefčovič toto jej vyjadrenie považoval len za vykrúcanie.
V stredu sa k situácii vyjadril prezident Andrej Kiska, ktorý vo videu na Facebooku uviedol: “Zdá sa, že pán Šefčovič úplne preberá maniere strany, ktorá mu platí prezidentskú kampaň. V posledných dňoch šíri fikciu o nejakej budúcej prezidentskej milosti pre mňa či iných politikov. Chcem k tomu povedať stručne a jasne:
Nemám prečo žiadať o milosť, nebudem žiadať o milosť. Ani dnes, ani zajtra, nikdy. A odporúčam pánovi Šefčovičovi, aby trochu viac myslel na svoju budúcnosť a povesť úspešného kariérneho diplomata, keď neuspeje v prezidentských voľbách.”
 
Príspevok Kiskov hovorca Krpelan odkazuje Šefčovičovi: Vitaj doma, toto je Slovensko, nie bruselská bavlnka zobrazený najskôr Hlavné správy.