Bratislava 31. marca 2019 (HSP/Foto:Facebook Andreja Kisku)
 
Prezident SR Andrej Kiska sa z volebného štábu víťazky druhého kola voľby prezidenta 2019 – Zuzany Čaputovej prihovoril národu už v sobotu v noci. Následne v nedeľu ráno na sociálnej sieti ešte raz zdôraznil svoje nadšenie zo zvolenia mladej právničky na najvyšší ústavný post.

Na snímke Andrej Kiska a Zuzana Čaputová

Kiska na Facebooku uviedol, že Slováci v sobotnom druhom kole volieb prezidenta ukázali, akú chcú krajinu – “slušnú a spravodlivú,” zhodnotil “nestaranný” prezident, ktorý pred voľbami vyslovil Čaputovej svoju podporu.
“Zvolili sme si prezidentku, ktorá symbolizuje nádej a ktorú nám budú závidieť aj v zahraničí,” vyhlásila dosluhujúca hlava štátu.
Zuzane Čaputovej prišiel zagratulovať priamo do volebného štábu. “S radosťou som ju objal. Bol to jej večer a ja urobím všetko pre to, aby sa mohla bez problémov zhostiť funkcie prezidentky.”

“Sme na dobrej ceste. Potrebujeme vrátiť dôveru ľudí v štát. Spravím všetko, čo je v mojich silách, aby bola aj nová vláda slušná a spravodlivá,” dodal v nedeľu Andrej Kiska.

 
 

 
 
Kiska je nesmierne hrdý na to, akú prezidentku si Slovensko zvolilo
Končiaci prezident Andrej Kiska je nesmierne hrdý na to, akú prezidentku si Slovensko zvolilo. Povedal to v štábe víťazky prezidentských volieb Zuzany Čaputovej, kam jej prišiel zablahoželať.
“Udalosti, aj okolo obvineného Mariana K., ukazujú, v akej hlbokej kríze sa nachádza naša krajina. Potrebujeme prezidentku, ako je Zuzana Čaputová. Prezidentku, ktorá sa postaví zlu, ktorá hovorí, že spravodlivosť potrebujeme presadzovať ako prvú,“ povedal Kiska.
 
 
 
Príspevok Kiska: Zuzana bude prezidentkou, ktorú nám budú závidieť aj v zahraničí. Spravím všetko, čo je v mojich silách, aby bola aj nová vláda slušná a spravodlivá zobrazený najskôr Hlavné správy.