Bratislava 28. februára 2019 (HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)
 
“Tie čachre-machre, čo robia liberáli na Slovensku, sledujem len z diaľky, ale Mistríkove a Čaputovej tanečky pôsobia aj odtiaľto ako nejaká provinčná fraška z dedinskej zábavy. Oni si asi z ľudí robia srandu,” napísal v stredu na Facebooku poslanec Ľuboš Blaha z pracovnej cesty v Srbsku.

Na snímke Zuzana Čaputová

Blaha uvádza, že za Mistríkom asi nikomu nebude smutno. “Jediné, čím prispel do slovenskej politiky, je jeho mimoriadne cenná definícia multikulturalizmu ako súžitie rôznych nárečí a krojov. To sa zapíše veľkými písmenami do dejín slovenského humoru.
Inak by vraj iba všetkých kompletne znudil. “Zajtra už ani nebudeme vedieť, kto bol pán Mistrík, akurát sa nám pri spomienke na neho podvedome zívne.”
“To, čo sa mu však skutočne podarilo, to je neuveriteľne strápniť Sulíkovcov z SaS. Akože, sorry, ale takto hodiť uterák do ringu, to je vizitka pre celú SaS. Jednoducho na to chaloši nemajú a treba si to priznať. Kiskova politická mafia ich zvalcovala. Odchádzajú na smetisko dejín, zakývajme im.”
Kandidátkou liberálov sa teda stáva Čaputová. “Je najrýzdejším stelesnením slniečkárskych hodnôt, v ktoré verí každý správny kaviarenský povaľač z Bratislavy, pretože sa to hodí k jeho fešnému šáliku, intelektuálskym brýlkam a trendy kávičke zo Starbucksu.”
Čaputová je podľa Blahu vlastne Kiska v sukni. Dodáva, že z nej srší liberalizmus, srší z nej “slniečko”. “Ešte aj vizuálne pôsobí ako slniečko, stačí keď si rozcuchá vlasy – z nej liberalizmus priam fyzicky vyžaruje. A presne to potrebuje marketingové komando, ktoré stvorilo Kisku, Valla a ďalších prázdnych pózerov, cez ktoré liberáli okupujú časti Slovenska.”
“O výkon nejde. Stačí spraviť milé videjko, ktoré privedie do extázy decká Ameriky. Je jedno, že sa vám rúti doprava v Bratislave, Vallo natočí odhodlané videjko.”
Poslanec Ľuboš Blaha pokračuje, že v prípade Čaputovej je jedno, že ľudí vyzývajú, aby sa tlačili v MHD, a Vallo sa rozváža v limuzíne, on natočí ďalšie odhodlané videjko a zavesí na sieť ešte odhodlanejšiu fotenku z autobusu.
“Proste, nejde o nič iné, ako o dobré PR. To isté platí pre Čaputovú. Ona je čistým marketingovým produktom slniečkárskych profíkov, ktorí ohlupujú decká z Bratislavy.”
Pri Vallovi im to podľa Blahu  vyšlo, lebo v Bratislave najvyššia koncentrácia “uletených slniečok na Slovensku”. “Neverím, že dokážu rečami o gejoch a multikulti oblbnúť aj zvyšok Slovenska. Dúfam, že nie. “Ale jedno si buďte istí: reálne hrozí, že cez Čaputovú ovládnu Slovensko liberáli z USA a EÚ a dostaneme Kisku Dva v ružovom balení.”
“Majdan pokračuje,” tvrdí Blaha, “Áno, bude to smiešne, keď baba, ktorej jediný štátnický výkon doposiaľ predstavuje nejaké lokálne smetisko a pýši sa tým, kde len chodí, bude odrazu rokovať s významnými štátnikmi sveta. Ale decká hamburgerov budú tlieskať – lebo to je dnes v móde. Síce netušia, kde je Pezinok ani ako vyzerá skládka, ale Čapu je hrdinka liberalizmu, lebo tak to povedali marketéri z jeusej.”
Čaputová, je podľa neho až taká čistá, že ani len nevie odsúdiť špinavosti svojho podnikavého straníckeho šéfa. “Verím, že ľudia na Slovensku pošlú slniečka tam, kam patria. Pretože Majdan zjavne pokračuje – akurát nám chcú ukradnúť Slovensko prostredníctvom tety Zuzky z Pezinka. Nedovoľme im to. Liberáli, ruky preč od Slovenska!” Vyzval poslanec Smeru-SD.
 
 

Po reakciách na jeho komentár k “spojeniu” Čaputovej s Mistríkom Blaha napísal ešte jeden príspevok, v ktorom napísal, že Čaputová “chce zlikvidovať Slovensko”:
“”Neviem sa prestať smiať. Svojim statusom o Čaputovej som do nepríčetnosti rozzúril všetky slniečka z bratislavských kaviarní. Vyrojilo sa ich na moju stenu asi tristo a keby mohli, ohádzali by ma kelímkami zo Starbucksu a ošvácali svojimi šálikmi… A teraz budú vyplakávať na Zomri, že Blaha ich zablokoval – fňuk. Som dojatím bez seba.”
Blaha vysvetlil, že najviac sa mu páči, ako mu chcú naložiť tým, že citujú jeho výrok spred piatich rokov, kde obhajuje homosexuálov. “A vraj si protirečím, lebo dnes už homosexuálov neobhajujem.”
“Ja len, že keď za päť rokov zmeníte názor, tak to nie je protirečenie, ale vývoj. A ja vám ten vývoj vysvetlím, milé slniečka. Keby ste čítali moje knihy, už dávno by ste to vedeli, ale to by som chcel asi príliš – pre vás je problém prečítať aj zopár odstavcov. Tak to aspoň skúste.”
Blaha tvrdí, že vždy považoval za kolosálnu hlúposť, že západná ľavica rieši ako svoju prioritu gejov, multikulturalizmus či výbeh sliepok. “Túto tézu razím posledných dvadsať rokov vo všetkých svojich knihách a článkoch,” podotkol.
“Ale nikdy som nebol homofóbny. Ani nikdy nebudem. Môžu ma lustrovať od rána do večera a nenájdu jediný výrok, kde by som urážal či hejtoval gejov. Akurát považujem za choré, že tu niekto rieši ako hlavný problém civilizácie homosexuálov, keď tu ľudia vo svete umierajú kvôli hladu a vojnám, v Európe strácajú sociálne práva, ponižujú ich, vykorisťujú ich, zúri tu neoliberálny kapitalizmus.”
“Haló, gejovia sú za daných okolností posledná vec, ktorú má ľavica riešiť. My musíme riešiť normálnych pracujúcich ľudí a ich ekonomické a sociálne problémy. To je naša socialistická misia!”
Podľa Blahu nikto homosexuálom nejde ubližovať – no chudobným a pracujúcim ľuďom reálne ubližujú zamestnávatelia, finančné skupiny, korporácie a mafiánske zrúdy, čo si idú zvoliť Čaputovú za svoju prezidentku.
Dodal, že sa pohyboval niekoľko rokov v liberálnom prostredí a každým dňom sa mu z liberálov čoraz častejšie dvíhal žalúdok. “Povýšenecké prasce, čo sa vysmievajú ľuďom, lebo sú príliš konzervatívni a to je fuj-fuj. Mladé rozmaznané štence, čo hejtujú naše mamy a otcov, ktoré tu na Slovensku vybudovali za socializmu úplne všetko – lebo sú vraj nemoderní.
“Použijete slovo “národ” a robia z vás fašistov. Poviete “robotník” a ste komunista. Nehejtujete Rusko a ste “Putinov agent”. Nechcete multikulturalizmus, tak ste “rasista”… Už rozumiete, prečo mi je z týchto chudákov nevoľno?”
“Idioti, ktorých nezaujímajú problémy robotníkov a kašlú na chudobných ľudí, no idú sa poondiť z toho, že Jano si nemôže zobrať Fera za muža – lebo to je fakt ten najväčší problém Slovenska.”
Blaha ďalej vysvetlil, že sa zmenil. “Narodili sa mi deti a začal som vnímať, že je tupé, ak niekto hejtuje hodnotu rodiny. Začal som lepšie chápať, čo je to skutočný život. Že to nie je o tom, že máte osemnásť a schlascete sa niekde na festivale. Že je to o zodpovednosti. A že individualizmus je zvrátený postoj. Pretože to najdôležitejšie je spoločnosť.”
“A vy musíte rešpektovať ľudí – takí, akí sú. Musíte sa ich snažiť pochopiť, nesmiete ich poučovať, musíte im načúvať. Lenže to liberáli nedokážu. Majú svoju ideológiu a svoju Ameriku. A nič iné ich nezaujíma.”
Čoraz viac si všímal, že tí, čo najčastejšie hovoria o tolerancii, sú v skutočnosti tí najväčší fašisti – liberáli neakceptujú, ak chce socialista či konzervatívec. “Nenávidia vás. Ste odpad. Ste prežitok. Ste úbožiak. Najradšej by vás zavreli do koncentráku, pokiaľ nie ste dostatočne slniečkový a liberálny.”
“Každý deň som liberálmi pohŕdal viac a viac. Svoj myšlienkový posun som vysvetlil filozoficky v diele Antiglobalista, kde som sa radikálne posunul z liberálnych pozícií, ktoré som obhajoval v starších textoch, na klasicky socialistické, komunitaristické pozície.”
Podľa vlastných slov nestratil toleranciu, ani sa nestal homofóbom. “Ale ďaleko viac rešpektujem bežných pracujúcich ľudí, našu národnú kultúru, naše tradície a historický kontext. Abstraktné liberálne bláboly nemôžu nahradiť reálny život v spoločnosti. Pochopil som, že liberalizmus je slepá ulička filozofie, perverzná úchylka v ekonomike, hnusná arogancia v etike a čisté šialenstvo v politike.”
“Moje postoje som stokrát vysvetlil politicky aj filozoficky. Keby boli slniečká schopné čítať Blahove knihy, rozumeli by tomu. Bol som kedysi liberálny socialista, dnes liberalizmom pohŕdam, ale socialistom budem vždy. Lebo to je moja podstata a vždy bola. Mojou výhodou je, že lepšie ako ktokoľvek iný poznám mentalitu liberálov, lebo som ich roky študoval a dobre ich poznám. Aj preto vidím, aké obrovské nebezpečenstvo sa skrýva v ľuďoch ako Čaputová. To nie je osobné. To je politika.”
Nie je to podľa neho o tom, kto si čo myslí o gejoch. Ale o tom, že chce niekto lámať slovenskú spoločnosť a vnucovať jej niečo, na čo nie je pripravená. “Problém je latentná nenávisť, ktorú cítia “progresívci” k Slovensku za to, že nie je dostatočne liberálne, západné, individualistické – dostatočne americké.”
“Liberáli ako Čaputová sú arogantní a velikášski. Chcú radikálne meniť Slovensko, aby ho premenili na juesej. Ale Slovensko nikdy nesmie byť cynické, surové a individualistické, ako sú mnohé západné spoločnosti. Slovensko je komunitárna spoločnosť, v ktorej prevládajú hodnoty solidarity a komunity.”
Ľuboš Blaha vysvetľuje, že sme spoločnosť, ktorá má eticky ďaleko bližšie k socializmu, ako ku kapitalizmu. A na tom musíme stavať. “Čaputová nereprezentuje Slovensko. Reprezentuje západné mocnosti, ktoré chcú premeniť Slovensko na kolóniu, ale nestačí im, aby nám zobrali ekonomickú a politickú suverenitu – oni nám chcú zobrať aj našu identitu, aj našu dušu, aj našu sebaúctu.”
“Hlúpe decká ešte nechápu, že im to nesmieme dovoliť. Sú oblbnuté hollywoodskou kultúrou, kultom úspechu, egoizmom a individualizmom. Kým je ich jedinou zodpovednosťou stiahnuť šesťkrát bororo a nezložiť sa v bare pod stôl, nepotrebujú nad tým premýšľať.”
Aj títo ľudia podľa neho raz budú mať vlastné rodiny a vlastné deti. A docvakne im to. “Dúfajme. Ale dovtedy je to na nás a sme to my, kto musíme urobiť všetko preto, aby sme zachránili Slovensko. My, dospelí ľudia. Ide o všetko.”
 
 
 

Príspevok “Kiska v sukni chce zlikvidovať Slovensko,” vystríha Blaha: “Odkedy mám deti, vidím, aké tupé je, keď niekto hejtuje rodiny. Hlúpe decká to nechápu, docvakne im to tiež až neskôr. Preto musíme teraz Slovensko zachrániť my starší” zobrazený najskôr Hlavné správy.