Šaštín 15. septembra 2018 (SITA/HSP/Foto:SITA-Martin Medňanský)
 
Lach pred novinármi zopakoval slová z homílie, že sa treba v živote zastaviť a nájsť si čas na Boha a rodinu

Na snímke prezident SR Andrej Kiska (uprostred)

V dnešný sviatok Sedembolestnej Panny Márie si treba podľa prezidenta SR Andreja Kisku uvedomiť, akú dôležitú úlohu zohráva cirkev v spoločnosti. Ako povedal novinárom po slávnostnej svätej omši v Šaštíne, treba sa riadiť v živote zásadami a princípmi kresťanstva. Zdôraznil, že rodina je základ a o rodinu by sme sa mali opierať. Aj vo svete, v ktorom sú rozkolísané hodnoty. „Slovensko je nádherné. Ale je veľa hodnôt, v ktorých sa potrebujeme upevniť,“ zdôraznil.
Ako pre politika bolo pre Kisku z dnešnej homílie najdôležitejšia výzva ku konaniu. „Politici veľa hovoria, ale zmeny nenastávajú,“ dodal.

Na snímke predseda vlády Peter Pellegrini (uprostred)

Premiér Peter Pellegrini zdôraznil, že kázne v Šaštíne majú svoju hĺbku. Vyzdvihol, že eparcha Milan Lach sa v homílii venoval spôsobu života. Pellegriniho oslovila výzva na zastavenie sa v živote.
Lach pred novinármi zopakoval slová z homílie, že sa treba v živote zastaviť a nájsť si čas na Boha a rodinu. Podľa neho receptom je ráno o pol hodinu skôr vstať. „Keď to budete robiť každé ráno, do roka získate 180 hodín pre seba a pre Boha,“ povedal s tým, že si treba vtedy otvoriť Evanjelium a prečítať si z neho krátku časť a premýšľať, čo nám Boh cez ňu hovorí.
Lach pôsobí v USA, ale stále sa zaujíma o dianie na Slovensko. „Je to moja domovina,“ uviedol.
 
Príspevok Kiska: V dnešný sviatok si treba uvedomiť, akú dôležitú úlohu zohráva cirkev v spoločnosti zobrazený najskôr Hlavné správy.