Bratislava 8. apríla 2019 (HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)
 
Na odvážne vyjadrenia súčasnej hlavy štátu Andreja Kisku o ambícii prevziať moc a stať sa premiérom začínajú reagovať prví politici zo súčasného parlamentu. Podľa poslanca Petra Pčolinského z hnutia Sme rodina sa už rok pred voľbami do Národnej rady objavujú mnohí, ktorí chcú byť predsedom vlády, avšak väčšina z nich ani nie je v súčasnom parlamente, prípadne ich strany ešte ani neexistujú…

Na snímke poslanec NR SR za stranu Sme rodina – Boris Kollár Peter Pčolinský

Pčolinský, ktorý sa nedávno stal podpredsedom Sme rodina, si všimol, že už rok pred voľbami sa objavili najmenej traja opoziční politici, ktorí neskrývajú ambíciu viesť budúcu vládu.
“Kiska chce byt premiérom, Truban chce byt premiérom, Sulik chce byt premiérom. Myslím, že by sme mali ísť po vzore starého Ríma a vytvoriť triumvirát, aby sa chlapci mohli striedať, nech “každý chvíľku, ťahá pílku”. Komentoval Pčolinský, pričom využil motto odchádzajúceho lídra Progresívneho Slovenska Ivana Štefunka, na ktorého post je zatiaľ jediným kandidátom spomenutý Michal Truban.
Pčolinský dodáva, že zostaviť vládu po voľbách v roku 2020 bude veľmi ťažké. “Ale už dnes môžem povedať, že do koalície so Smerom ne-pôj-de-me,” vyhlásil.
“Pýtate sa s kým? O tom rozhodnete vy a nikto iný vo voľbách. Dnes je to ako veštiť z krištáľovej gule…”
K stanovisku Petra Pčolinského dodajme, že všetci spomenutí politici, ktorí majú ambíciu byť lídrami, v podstate bojujú o rovnakú skupinu voličov. Rok pred parlamentnými voľbami je preto náročné odhadnúť, kto z nich získa najväčšiu podporu a postaví sa na čelo koalície, o ktorej už teraz mnohí hovoria, že by mohla napodobniť SDK spred 20 rokov.
 
 

Príspevok “Kiska, Truban aj Sulík chcú premiérsky post. Nevytvoríme triumvirát po vzore Ríma?”, ironizuje poslanec Pčolinský zobrazený najskôr Hlavné správy.