Bratislava 29. októbra 2018 (HSP/Foto:SITA-Ľudovít Vaniher)
 
Prezident Andrej Kiska sa počas víkendu zúčastnil oficiálnych spomienkových akcií a osláv pri príležitosti 100. výročia vzniku Československa v Prahe a pred návratom domov sa zastavil na koncerte Pražského výberu v Lucerne, kde predniesol krátky prejav. Video na sociálnej sieti zverejnil jeho hovorca Roman Krpelan

Na snímke prezident SR Andrej Kiska

Krpelan k videu doplnil komentár: “Andrej Kiska je zrejme dnes jediný politik v bývalom Československu, ktorý môže neplánovane prísť na rockový koncert do Lucerny v Prahe a zažije obrovský aplauz.
Pražský výber mu na dve minúty daroval pódium 28. októbra 2018 o 22:15 hod, po ceste z Pražského hradu na letisko z osláv stého výročia vzniku Československa.”
Andrej Kiska bol v Lucerne organizátormi koncertu privítaný ako “náš vlastný” prezident. Kiska v prejave spomenul, že pri oslavách ho chytila istá nostalgia, keď si vypočul najprv českú a po nej slovenskú hymnu. Československo sa podľa jeho slov rozdelilo na dva sebavedomé národy
Je všeobecne známe, že Kiska patrí v Česku k obľúbeným osobnostiam aj v dôsledku toho, že istá časť spoločnosti nenávidí prezidenta Miloša Zemana, a práve pre týchto občanov je Kiska kvázi aj ich prezidentom. Táto skupina ľudí však pravdepodobne nedisponuje informáciami o kauzách slovenskej hlavy štátu, a ani o tom, že Okresný súd v Poprade v piatok 27. októbra nepriamo potvrdil, že prezident je možno súčasťou organizovanej skupiny kšeftujúcej s pozemkami pod Tatrami. Tak či onak, na koncerte na Slovensku by sa Kiska, najmä po súdnom rozhodnutí o neplatnosti jeho vlastníckych práv k pozemku vo Veľkom Slavkove, zrejme musel vyhýbať vajíčkam či rajčinám, prinajmenšom by si vypočul spŕšku pokrikov o prepojení štátu s mafiou.
 
 

 
 
Príspevok Kiska sa v Česku nečakane objavil na rockovom koncerte. Krpelan: Takýto aplauz nikto z politikov nezažije zobrazený najskôr Hlavné správy.