Bratislava 10. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)
 
Diplomatickú misiu v Kuvajte bude viesť Igor Hajdušek, v Kórejskej republike Ján Kuderjavý a v Etiópii Drahomír Štos. Prezident SR Andrej Kiska im v pondelok odovzdal poverovacie listiny. V príhovore vyzdvihol, že Slovensko má dobrých veľvyslancov, o čom sa presviedča aj pri stretnutiach s inými hlavami štátov

Na snímke prezident SR Andrej Kiska

“Vždy je pre mňa potešením, keď sedím s hlavou štátu a povie mi, že máme skutočne dobrého veľvyslanca. Na to, aká sme malá krajina, tak z pohľadu veľvyslankýň a veľvyslancov sme na tom skutočne veľmi dobre,” uviedol prezident, ktorý verí, že noví veľvyslanci budú v dobre nastavenom trende pokračovať.
Prezidenta, naopak, mrzí, že rodinní príslušníci diplomatov sa často vzdávajú svojich osobných kariér. “Stále sa nám, možno spolu s ministerstvom, nedarí vytvoriť podmienky pre to, aby aj partneri našich veľvyslancov mohli byť aktívnou súčasťou pôsobenia v zahraničí,” konštatoval prezident, ktorý by si podľa svojich slov želal, aby na ambasádach videl nielen úspešných, ale aj šťastných veľvyslancov.
Pred veľvyslancami komentoval aj rozhodnutie ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka (nominant Smeru-SD) ostať vo svojej funkcii. “Myslím si, že toto potešilo ako ministerstvo, tak aj nás všetkých, ktorým záleží na tom, aby bola zahraničná politika v dobrých rukách,” poznamenal.
 
Príspevok Kiska pri odovzdávaní listín novým veľvyslancom ocenil slovenskú diplomaciu zobrazený najskôr Hlavné správy.