Na archívnej snímke prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 15. novembra (TASR) – Aj keď si polícia robí len svoju prácu, jej postup vyvoláva podľa prezidenta SR Andreja Kisku viacero otázok. Účtovníctvo firmy KTAG, ktorej spoločníkmi sú Andrej Kiska a jeho brat Jaroslav Kiska, už totiž vyšetrovala krajská kriminálka aj Národná kriminálna agentúra (NAKA). Obe prípad uzavreli s tým, že k porušeniu zákona nedošlo.

„Napriek tomu začína NAKA vyšetrovať znova, tretí raz. Osobne zaistila účtovníctvo, skopírovala disky počítačov a tretí vyšetrovateľ pán Hrušovský bude všetko preverovať znova. Ten istý prípad, tie isté dokumenty, ktoré už všetci kontrolovali,“ napísal Kiska vo štvrtok.

O minulotýždňovom zásahu NAKA v stredu (14. 11.) informoval týždenník Plus 7 dní. Akcia podľa neho súvisí s daňovým priznaním obchodnej spoločnosti, ktorá si mala neoprávnene uplatniť nadmerný odpočet DPH za mesiace apríl 2014, jún a november 2013. Polícia začala trestné stíhanie vo veci v januári. Týždenník poukazuje aj na fakt, že v čase, keď polícia zasahovala vo firma KTAG, poslal súd za mreže podnikateľa Ladislava B. Ten sa však voči rozsudku odvolal.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR