Bratislava 6. marca 2019 (HSP/Foto: TASR-Michal Svítok/Video: Facebook)
 
Po verejnej výmene názorov prezidentských kandidátov Čaputovej a Šefčoviča reaguje dosluhujúci prezident Andrej Kiska

Na snímke prezident SR Andrej Kiska

Prezidentský kandidát Maroš  Šefčovič vyjadril podozrenie, že ďalšia kandidátka Zuzana Čaputová požíva neskrývanú podporu Andreja Kisku preto, lebo mu zrejme prisľúbila, že ho v prípade väzenia za podvod pri odvádzaní daní v spoločnosti KTAG omilostí. Čaputová neskôr na to zareagovala, že v prípade Kisku by postupovala rovnako ako k iným občanom a v prípade požiadania o milosť by si pozorne preštudovala jeho prípad. Keďže sa nevyjadrila jasným “nie” k omilosteniu, Šefčovič toto jej vyjadrenie považoval len za vykrúcanie.
Dnes sa preto rozhodol do celej tejto situácie vniesť viac svetla sám prezident Andrej Kiska.
“Zdá sa, že pán Šefčovič úplne preberá maniere strany, ktorá mu platí prezidentskú kampaň. V posledných dňoch šíri fikciu o nejakej budúcej prezidentskej milosti pre mňa či iných politikov. Chcem k tomu povedať stručne a jasne:
Nemám prečo žiadať o milosť, nebudem žiadať o milosť. Ani dnes, ani zajtra, nikdy. A odporúčam pánovi Šefčovičovi, aby trochu viac myslel na svoju budúcnosť a povesť úspešného kariérneho diplomata, keď neuspeje v prezidentských voľbách.”

Príspevok Kiska: “Nemám prečo žiadať o milosť, a nikdy ani nebudem! Šefčovič nech radšej myslí na svoju budúcnosť” zobrazený najskôr Hlavné správy.