Los Angeles 15. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Wilfredo Lee)

Quick utrpel zranenie v dolnej časti tela

Brankár Los Angeles Kings Jonathan Quick sa na ľad nevráti skôr ako na začiatku februára. Podľa generálneho manažéra “kráľov” Deana Lombardiho uvažuje klub zámorskej hokejovej NHL nad výmenou, čím by pribudla Slovákovi Petrovi Budajovi konkurencia.

Na snímke brankár Los Angeles Kings Jonathan QuickNa snímke brankár Los Angeles Kings Jonathan Quick

Brankárska jednotka Kings si privodila zranenie tridsať sekúnd pred koncom prvej tretiny v otváracom súboji sezóny proti San Jose. Quick utrpel zranenie v dolnej časti tela. Kings následne povolali z farmy Budaja, ktorý sa chopil pozície jednotky. V 25 zápasoch priviedol LA k 13 víťazstvám, pričom priemer inkasovaných gólov stlačil na 2,27 a dosiahol úspešnosť zásahov 90,7 percenta. “Nič sa nezmenilo, Quickov návrat je reálny v polovici februára. Najlepšou možnosťou je, že by sa vrátil už na začiatku februára,” uviedol Lombardi.

Aj napriek kvalitným výkonom Budaja uvažuje vedenie kalifornského klubu nad trejdom, vďaka ktorému by mu pribudla v bránkovisku konkurencia. “Neustále nad tým uvažujeme. Keď stratíte jednotku, tak je prirodzené, že vám niekto chýba. Sú s tým však spojené dva problémy – situácia na trhu a fakt, že mnoho našich hráčov zatiaľ nehrá svoj najlepší hokej. Musíme sa sústrediť na to, aby sa naša hra zlepšila,” povedal pre tsn.ca generálny manažér Kings.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.