Bratislava 1. septembra 2019 (HSP/Foto:Pixabay)

Spoločnosť KFC začala v USA smažiť prvé vegánske kurčatá, ktoré pochádzajú z náhrady mäsa Beyond Meat. Práve spoločnosť Beyond Meat tvrdí, že jej “mäso” má porovnateľný počet bielkovín ako hovädzie mäso. Informuje server CNBC

Ilustračné foto

KFC začalo vyprážať vegánske “kurčatá” vo svojej reštaurácii v Atlante, hlavnom meste štátu Georgia v USA, kde zároveň sídli aj firma Beyond Meat, ktoré prišla s nápadom vegánskeho “mäsa”. KFC plánuje neskôr využiť skúsenosti a spätnú väzbu od zákazníkov z Atlanty a ďalej s týmito poznatkami pracovať aj pri prípadnom rozširovaní tejto novinky.

Vegánske “mäso” chce KFC pripravovať v bežných fritézach, kde smaží aj klasické kuracie mäso.  Reťazec s rýchlym občerstvením má v pláne osloviť hlavne zákazníkov, ktorí sa snažia obmedzovať konzumáciu mäsa, ale nie sú striktnými vegánmi či vegetariánmi.

Spoločnosť KFC o podobnom projekte rozmýšľa mesiace. Kevin Hochman, vedúci americkej divízie KFC, už v rozhovore v máji uviedol, že sieť nemá v pláne testovať vegánske alternatívy, ale naplánoval stretnutia s niekoľkými hlavnými dodávateľmi, aby sa dozvedel viac o náhrade mäsa.

Spoločnosť Beyond Meat, ktorá dodáva vegánske náhrady mäsa, produkuje umelé mäso najmä zo zmesi vody, bielkovín a rôznych rastlinných olejov. Vegánska verzia “mäsa” obsahuje zhruba rovnaký podiel bielkovín ako mäsové burgery, podľa údajov výrobcu na druhej strane obsahuje asi len polovicu nasýteného tuku, žiadny cholesterol či lepok.

Podľa údajov Beyond Meat sú ich produkty šetrnejšie k životnému prostrediu a pri ich výrobe spotrebuje o 93% menej pôdy a o 90% menej skleníkových plynov, zároveň spoločnosť uvádza, že dochádza k razantne nižšej spotrebe vody.

Spoločnosť Beyond sa teší veľkej obľube aj u investorov. V máji tohto roka zaznamenala prudký nárast svojich akcií až 234,90 dolárov za akciu. Akcie sa však vo všeobecnosti v dôsledku širšieho poklesu trhu, obchodného napätia a obáv z recesie nateraz znížili, no akcie spoločnosti Beyond sú aj napriek tomu vyššie o 487% oproti pôvodnej verejnej ponuky.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj