Los Angeles 25. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Luca Bruno)
 
Americký filmový a divadelný herec Kevin Spacey čelí v štáte Massachusetts žalobe zo sexuálne motivovaného útoku, keď údajne v roku 2016 obťažoval 18-ročného mladíka. Informovala o tom v pondelok agentúra DPA.

Na snímke herec Kevin Spacey

Bývalá televízna moderátorka Heather Unruhová v novembri 2017 na tlačovej konferencii uviedla, že Spacey sa v júli 2016 v reštaurácii na ostrove Nantucket dotýkal na intímnych miestach jej vtedy 18-ročného syna po tom, čo mu kupoval alkoholické nápoje. Robil tak aj napriek tomu, že konzumácia alkoholu je v štáte Massachusetts povolená až po dovŕšení 21. roku života.
Spacey zverejnil v pondelok na videoportáli YouTube video s názvom “Dovoľte, aby som bol úprimný”, v ktorom hlasom svojej postavy Franka Underwooda z televízneho seriálu Dom z kariet zdanlivo hovorí o viacerých obvineniach zo sexuálneho obťažovania, ktoré boli voči nemu vznesené.
“Rozhodne nemienim platiť za to, čo som neurobil,” prihovára sa divákom 59-ročný herec stojaci v kuchyni v zástere s vianočným motívom. “Vari by ste neverili tomu najhoršiemu bez dôkazov?” pýta sa a dodáva: “Nerobte unáhlené závery bez faktov.”
Spaceyho v minulosti obvinilo zo sexuálneho obťažovania približne 20 mužov.
 
Príspevok Kevin Spacey čelí žalobe zo sexuálneho obťažovania zobrazený najskôr Hlavné správy.