Washington 18. januára 2017 (HSP/Foto:TASR/AP-Alex Brandon, Pool)

Nezávislý spravodajský portál najznámejšieho svetového aktivistu Juliana Assangeho WikiLeaks zverejnil nedávno 35 minútovú nahrávku amerického ministra zahraničných vecí Johna Kerryho pochádzajúcu z konca septembra minulého roku, v ktorej Kerry priznal, že USA nechali rozrásť teroristickú organizáciu Islamský štát s cieľom odstaviť od moci sýrskeho prezidenta Bašára Assada!

Na snímke americký minister zahraničných vecí John Kerry Na snímke americký minister zahraničných vecí John Kerry

Kerry sa tak vyjadril počas neverejných rokovaní so sýrskou “opozíciou” na Valnom zhromaždení OSN dňa 22.9.2016! Kerry v nahrávke okrem iného hovorí: “ISIS sa vyhrážal možnou ofenzívou na Damask…Sledovali sme to. Videli sme, že ISIS naberá na sile a mysleli sme si, že je pozícia Assada je ohrozená!…A príčinou, prečo prišlo Rusko do Sýrie bolo to, že skupina ISIS začala naberať na sile.” USA tak chceli využiť rozrastajúci sa vplyv teroristov, najmä z ISIS, ako páku na sýrskeho prezidenta Assada s cieľom donútiť do odstúpiť zo svojej funkcie a podstate donútiť Sýriu pred USA a jej zástupnými teroristickými bandami kapitulovať!

No to sa im nepodarilo a namiesto toho na pozvanie sýrskej vlády do konfliktu v Sýrii vstúpilo Rusko, ktoré pomohlo Assadovi a jeho vláde vyhnať teroristov takmer zo všetkých významných sýrskych veľkomiest a z väčšiny západnej Sýrie (okrem Idlibu) a zlikvidovať desiatky tisíc teroristov, stovky ich blokpostov, veliacich stredísk, skladov zbraní a munície a rôznej inej techniky, ktorú im za 5 rokov stihli dodať USA, Západ a blízkovýchodné monarchie v takých počtoch, že by im stačili aj na ďalších 5 rokov vedenia vojny a likvidáciu celej súčasnej Sýrie. Tieto Kerryho dôležité slová o ISIS sa ale v tej istej nahrávke, ktorú začiatkom októbra zverejnili viaceré mainstreamové televízie ako CNN a The New York Times nenachádzajú, tj. boli vtedy odtiaľ vystihnuté. Celú pravú nahrávku teda musela zverejniť až WikiLeaks.

A podobne ako v Sýrii to prebiehalo aj v ostatných krajinách, ktoré zasiahla tzv. Arabská jar, tj. USA a Západom riadené prevraty a farebné revolúcie, ktoré od roku 2011 zničili viacero severoafrických a blízkovýchodných krajín! Aj toto sa teda dialo za vlády administratívy Baracka Obamu a potvrdil to už aj samotný odchádzajúci minister zahraničných vecí John Kerry. Za Bushovej administratívy to bolo podobné, no tam šlo viac o priame vojenské intervencie ako o nepriame zástupné vojny. Aj takto vyzerá súčasná “sloboda” a “demokracia” v západnom a americkom ponímaní.

Martin Bago

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.