Bratislava 15. júna 2018 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)
 
Miroslava Kernová z portálu omediach.com opäť kádruje. Po tom ako pranierovala programového šéfa RTVS, za to, že sa zúčastnil relácie v Slobodnom vysielači a ministerku kultúry Ľubicu Laššákovu z dôvodu, že poskytla rozhovor Hlavným správam, si teraz zobrala na mušku predsedu výboru pre kultúru a médiá Dušana Jarjabka. Nepáči sa jej, že poskytol rozhovor agentúre Sputnik.

Na snímke predseda výboru Dušan Jarjabek (Smer-SD)

“Toto je „kríza”, ktorá je v tejto chvíli spôsobená istými kruhmi médií, časťou tretieho sektora a na to sa nalepujú, ako poslední, opoziční poslanci, ktorí len dobiehajú sled udalostí,” povedal Jarjabek na tému nedávnej krízy po vražde novinára Kuciaka a jeho snúbenice v rozhovore pre agentúru Sputnik.
Poslanec SMERu taktiež spomenul kontroverzného amerického miliardára: “Na Slovensku začali byť niektoré slová zakázané — „Soros”, „kontrola tretieho sektoru”, „financovanie tretieho sektoru”, alebo meno „Nicholson” — a mohol by som pokračovať ďalšími — ale ak použijete niektoré z týchto slov, tak vás okamžite niektoré médiá odsúdia. Spoločnosť nie je v tejto chvíli vyrovnaná, je rozdelená, čo je zlé a možno práve toto ten niekto chcel.”
Takéto reči poslanca NR SR v agentúre Sputnik sa však nepáčia známej “kádrovačke” Miroslave Kernovej, ktorá na svojom portáli o mediach.com zverejnila histerický článok s názvom “Šéf výboru pre kultúru a médiá Jarjabek sa v rozhovore pre proputinovský Sputnik sťažoval na médiá.”
“Po novom programovom riaditeľovi RTVS Marekovi Ťapákovi, ktorý perlil v konšpiračnom Slobodnom vysielači a ministerke kultúry Ľubici Laššákovej, ktorá sa minulý týždeň predviedla ako ochrankyňa webu Hlavnespravy.sk, je tu ďalší politik, ktorý má dosah na médiá a tvorbu mediálnych zákonov, a kooperuje s dezinformačnými zdrojmi. Jarjabek rozhovor poskytol Arturovi Bekmatovovi, bývalému členovi predsedníctva ÚV KSS. Okrem toho, že je redaktorom Sputnika, publikoval aj na konšpiračnom webe Zem a Vek,” píše jednostranne orientovaná Kernová na svojom portáli.
Podľa tejto bývalej novinárky, Sputnik šíri mnohé proruské dezinformácie. “Európsky parlament označil Sputnik za nástroj ruskej propagandy, ktorý má za úlohu spochybňovať demokraciu ako funkčný systém, snaží sa o rozdelenie Európy a vytvára dojem zlyhávajúcich západných štátov,” píše Kernová.
Európsky parlament ani Kernová už však nepovedali fakt, že dezinformácie a propaganda sa objavujú najmä v mnohých západných agentúrach a tieto správy nekriticky preberajú aj mainstreamové médiá na Slovensku.
Samuel Gdovin
 
Príspevok Kernová opäť kádruje: Tentokrát sa jej nepáči, že poslanec Jarjabek poskytol rozhovor Sputniku zobrazený najskôr Hlavné správy.